DALAMAN VE ORTACA DA KORKUTAN ORMAN YANGINI..

0
748
DALAMAN  VE  ORTACA DA  KORKUTAN  ORMAN YANGINI..

DALAMAN  VE  ORTACA DA

KORKUTAN  ORMAN YANGINI..

Dalaman Akkaya Garden mevkiisinde gece saat : 01.00 sıralarında başladığı tahmin edilen  Orman yangını yaklaşık 300 hektar alanı kül etti.

Akkayada çıkan Orman yangınına müdahaleler gece saat : 01.00’den itibaren 150 arazör, 9 helikopter, 3 uçak ve yaklaşık 350 orman işçisi müdahale ediyor.

Yerleşim birimlerine yakın olan orman yangını bölgede bulunan ”HAYDOS” Hayvan barınağına yakın olması nedeniyle, barınakdaki yaklaşık 600 köpek kontrollü bi şekilde serbest bırakıldı.

Günün ağarmasıyla birlikte bölgeye gelen helikopterler ve uçaklar halen devam eden yangına müdahale etmeye başladı.

Olay yerine gelen   Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer yaptığı açıklamada ise şunları söyledi : Çıkan orman yangını bölgede bulunan yerleşim birimlerine tehdit oluşturuyordu, yapılan çalışmalar sonucu yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı, tamamen kontorl altına almak için çabalarımız devam ediyor.dedi.

Çıkan Orman Yangınına İzmir,Antalya,Isparta, Aydın, Denizli, Muğla, Milas, Bodrum,Fethiye, gibi birçok yerden Arazor Helikopter, Uçak ve ekip takviyesi yapıldı.

Çıkan Orman Yangını nedeniyle Dalaman Belediyesinden Yapılan açıklamada ise : Elektirik hatlarında oluşan hasarlardan dolayı Dalamanda bir müddet su verilemeyecek.denildi.

Yangın söndürme çalışmaları halen devam etmektedir.

 

Haber/ Foto : Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.