Dalaman, Uluslararası Fuarda Tanıtılacak

0
442

Dalaman, Uluslararası Fuarda Tanıtılacak

Dalaman Belediyesi, 31 Ocak-3 Şubat 2019’da bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’na (EMİTT) katılacak.

Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan EMİTT, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek. Fuar; Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda ve KOSGEB’in desteğini alan Türkiye Otelciler Federasyonu ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin iş ortaklığında düzenlenecek.

60 bin metrekarelik alanda 85 ülke ile yüzlerce turizm bölgesinden yaklaşık 5 bin kurum ve kuruluşun yer alacağı fuar, Türkiye’nin turistik değerlerinin tanıtılması, turizminin çeşitlendirilmesi ve pazarın hareketlendirilmesinde büyük rol oynuyor.

Dalaman Belediyesi, turizm dünyasının buluşacağı fuarda Ortaca Belediyesi ile birlikte Mersin, Adana, Antalya ve İzmir stantlarının yanında yer alacak.

Dalaman ve bölgenin kapsamlı tanıtımının yapılacağı, fuar ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz; “EMİTT Fuarı ülkemizdeki en büyük fuarlardan birisi. Bölgelerin turistik değerlerini tanıttıkları fuarda seyahat eden ve seyahat etmeyi amaçlayan, değişik yerler görmeyi isteyen insanlarımızı yöremize çekmek adına tanıtım çalışması yürütüyoruz.” dedi.

EMİTT’te, ilk iki gün turizm profesyonelleri, üçüncü ve dördüncü gün ise tatil tüketicileri ağırlanacak. Tatil tüketicileri fuarda seçtikleri destinasyonları inceleyebilecek ve bütçelerine uygun tatil rotalarına, erken rezervasyon yapabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.