Dalaman Ülkü Ocağın’dan Basın Açıklaması

0
519
Dalaman Ülkü Ocağın’dan Basın Açıklaması

Dalaman Ülkü Ocağın’dan Basın Açıklaması

 

Dalaman ilçesinde AK Partililer ile Ülkücüler arasında seçim akşamı yaşanan gerilimli gece ile ilgili açıklama yapan Dalaman Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Çelimli, olayı şöyle açıkladı

7 Haziran 2015 tarihinde ÜLKÜ OCAKLARI mensubu 4 arkadaşımıza yemek yemeye giderken caddede tasarlanmış ve hazırlanmış yani önceden planlanmış bir şekilde akp gençlik kolları tarafından 15 kişilik bir grup arkadaşlarımızı kahpece pusuya düşürüp sopa ve çeşitli yaralayıcı maddelerle arkadaşlarımıza saldırmışlardır. Daha öncede seçim aracına ve evime gelerek tehtit edilmeme rağmen, yılmadan, karşılık vermeden olayın çıkmasını engelleyici bir şekilde seçim çalışmalarımıza devam ettik.

Adaleti, hoşgörüyü kimseye bırkmayan, demokrasiyi hazmedemeyen, demokratik kültürü,  saygıyı benimsemeyen bu saldırıyı en sert şekilde kınıyoruz.

Biz Kur’an-ı rehber edinmiş, Hz.Peygamberi önder edinmiş, Hz. Peygamberin ahlakıyla ahlaklanan, onun izinde yürüyen, gücünü Türk tarihinden ve Türk milletinden alan Türk-İslam Ülkücüleriyiz. Bizler çileyi, çalışkanlığı, dürüstlüğü, sabrı ve ilkeli duruşu şiar edinmiş Türk Milliyetçileriyiz.

Yüce Türk vatanı yok olmaktansa kendi canımızı gözümüzü kırpmadan siper etmiş ve siper etmeye hazır vatan sevdalılarıyız. Yanlız şu bilinmelidir ki sabrımızın bir sınırı vardır. Ama kimsede bunu sınamaya kalkmasın. Bu güne kadar hiç bir şekilde olaylara karışmamaya çalıştık bu zannedilmesin ki korktuk susuyoruz biz hukuka bağlı, hukukun üstünlüğü içinde hareket eden ve adalete inanan insanlarız. Bizi adaletin  ve hukukun içinden kimse çekmeye çalışmasın yoksa cevabımız çok sert olur . Yüce Türk milletimize ve dalaman kamuoyuna saygılarımla..

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dalaman İlçe Başkanı

Ahmet ÇELİMLİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.