Dalaman Şehir Merkezi Gazinolardan Kurtuluyor

0
753
Dalaman Şehir Merkezi Gazinolardan Kurtuluyor

Dalaman Şehir Merkezi  Gazinolardan Kurtuluyor

 

Dalaman’da yıllardan bu yana şehir içinde bulunan gazinolar sıkıntı yaratıyordu. Dalaman Belediyesi yıllardır Dalaman’ın kanayan yarası olan gazinolar sorununa el attı. Büyük ve bir o kadar da sosyal bir proje ile Dalaman’da gazinolar sorunu nihayet çözülüyor. Dalaman Belediyesi tarafından şehir içinde bulunan gazinolar şehir dışına taşınıyor.

 

Vatandaşlar tarafından sık sık şikayet konusu olan şehir içinde bulunan gazinolar şehir dışına taşınıyor. Dalaman Belediyesi tarafından sanayi sitesi arkasında ,Tersakan Caddesi üzerinde bulunan alana yeni bir proje hazırlandı. Bu projede gazino olarak işletilecek 14 dükkan bulunuyor. Projenin tamamlanmasının ardından şehir içinde bulunan tüm gazinolar buraya  taşınacak. Yapılan toplantılarda da gazino işletmeciler tarafından kabul edilen bu proje sayesinde; Dalaman’da şehir içinde bulunan gazinolar tek bir alana taşınmış olacak. Dalaman Belediyesi’nin kendi mimar ve mühendisleri tarafından hazırlanan proje kısa süre içerisinde tamamlanacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz “Yıllardan bu yana Dalaman Şehir Merkezi’nde bulunan gazinolar sürekli sıkıntı yaratıyor. Bundan tüm vatandaşlarımız şikayetçi. Bu durumdan aynı şekilde gazino işletmecisi arkadaşlarımız da şikayetçi. Göreve geldiğimiz günden bu yana gazino işletmecisi arkadaşlarımız ile sürekli toplantılar yaptık. Ortak bir noktada buluşmak için çalıştık. Sonunda bu işletmeleri şehir dışına taşımaya karar verdik. Çalışmalarımızın ardından Sanayi sitesi arkasında Tersakan caddesi üzerinde bulunan alana belediyemiz tarafından yapılacak dükkanlara  gazinoları taşımaya karar verdik. Biz Dalaman Belediyesi olarak bu işyerlerini yapacağız ve ihaleye çıkacağız. Böylelikle şehir içinde gazino kalmamış olacak. Güvenlikli bir ortamda hepsi bir yerde işletmelerini çalıştıracaklar. Dalaman’ın kanayan bir yarası da kapanmış olacak” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.