Dalaman sağlıklı yaşam için yürüdü

0
565
Dalaman sağlıklı yaşam için yürüdü

Dalaman sağlıklı yaşam için yürüdü

Dalaman ilçesinde “2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı” kapsamında yürüyüş düzenlendi. Etkinlik öncesinde Dalaman Cumhuriyet meydanında toplanan vatandaşlara İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler adım sayar aleti dağıttı.

Dalaman Cumhuriyet meydanından hareket eden yürüyüşe katılan vatandaşlar Atatürk caddesinde yaklaşık 2 kilometre yürüyüş yaptı. Yürüyüşe çocuklar “Düzenli egzersiz sağlığınızı korur”, “2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı”, “Sevdiklerimizle sağlığa yürüyoruz”, Sağlıklı beslen hareket et kilolara veda et” yazılı pankartlarla katıldı. Caddede bulunan esnaflar da yürüyüşe katılanlara destek verdi.

Dalaman İlçe Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Olgun Şimşek “amacımız yeni yılda halkımızı sağlıklı yaşam için bilinçlendirerek, hareketsizlikten kurtarıp yürüyüşe teşvik etmekti, katılım çok az oldu ancak bir kişi bile olsa sağlıklı yaşam için yürüyüş algısını benimsemesi bizim için çok önemli” dedi.

Haftada en az 2 gün ve yarım saat yürüyüş tavsiye ettiklerini kaydeden Şimşek “Sağlıklı yaşam için kilolardan kurtulmak için Obezite ile savaşmak amacımız. Yeni bir yıla giriyoruz, 2014’te sevdiklerimizle sağlıklı bir yaşama yürümek için herkesi davet ediyoruz” diye konuştu.

Yürüyüşe eşiyle birlikte katılan Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz ise; “Sağlıklı yaşam adına sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam adına yürüyüş yapmanın faydaları say say bitmez. Ben tüm halkımızın, Sağlıklı huzurlu mutlu bir ömür temenni ediyorum.” Açıklamasında bulundu.

Ömer KUNDAKÇI

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.