Dalaman-Rusya arasında sağlık ve termal turizm atağı

0
640

Dalaman-Rusya arasında

sağlık ve termal turizm atağı

Rusya’dan gelen tur operatörleri, Muğla Dalaman’daki termal ve otelleri gezdi.
34 kişilik Rus heyetin gezisine, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Ankara Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı ile Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD) Başkanı Yavuz Yılık katıldı.


Rus tur operatörleri ve beraberindekiler ilk olarak Ortaca ilçesindeki Dalyan kanalını gezdi, mavi yengeçleri inceledi.
Heyettekiler daha sonra Dalaman’ın Kapukargın Mahallesi’ndeki termal su kaynaklarıyla, termal sağlık hizmeti veren otellerde incelemelerde bulundu.

-“2019’un ilk çeyreğinde 100 bin turist”
TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, termal sağlık turizmi derneği üyeleriyle yaklaşık 4-5 ay önce Rusya’da tanıtımlar yapmaya başladıklarını söyledi.
Tanıtımların sonuçlarını almaya başladıklarını ifade eden Yılık, “Sağlık turizmi ve termal turizm yeteri kadar tanıtılamamış. Coğrafi konumu ile onlarca ülke 3 saatlik uçuşlarla ülkemize gelebiliyorlar. Biz bunların biraz daha tanıtımlarını ön plana çıkardık. Rus tur operatörüyle anlaşma yaptık, bir protokol imzaladık. 2019’un ilk çeyreğinde yaklaşık 100 bin turisti Dalaman ve bölgesine getirebileceğiz” dedi.


-“Sağlıklı yaşam için Dalaman”
Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, “Kaplıcamızın dünyada eşi benzeri az bulunan özellikleri var. Selenyumu yüksek, mineralleri yüksek. Dolayısıyla bu yüksek mineralli bir kaplıcanın hem sağlık alanında hem de ülkemizin ekonomisine katkı sağlamasını istiyoruz. Böyle bir güzel alanın ulaşımında sıkıntımız yok. Havalimanımız hemen şehrimizin göbeğinde, iklim şartlarımız mükemmel. Dolayısıyla böyle bir güzelliği daha iyi anlatarak hem ilçemize, hem ülkemize kazandırmayı amaçlıyoruz. Kısacası “Sağlıklı yaşam için Dalaman diyoruz” ifadelerini kullandı.


-“Alternatif turlar, kaliteyi artırır”
Rus tur operatörü Galina Treşinka, “Dalaman kendi başına Rusya’da artık tanınmak ve gelişmek üzere. Buraya gelecek olan yolcular için rahat uçak yolculukları var. Dalaman’ın bu gibi mineral sulara sahip olması üst seviyede otellerin satışı demektir, kalite demektir. Bu açıdan da biz buraya gelip, buraları gördüğümüzden memnunuz. Alternatif turlar kaliteyi de artırır. Böyle bir yerin olması, Türkiye açısından da Dalaman açısından da güzel”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.