DALAMAN ÖZEL BURÇ MELTEM KOLEJİ “TEOG” DA YİNE ZİRVEDE

0
329
DALAMAN ÖZEL BURÇ MELTEM KOLEJİ “TEOG” DA YİNE ZİRVEDE

DALAMAN ÖZEL BURÇ MELTEM KOLEJİ “TEOG” DA YİNE ZİRVEDE 

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında ilk kez düzenlenen TEOG’ (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı) da Burç Meltem Ortaokulu yine zirvedeki yerini korudu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 28-29 Kasım tarihleri arasında yapılan sınavda Burç Meltem Koleji %85 civarında başarı göstererek kendi bulunduğu Dalaman ilçesi Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinde de ilk sıraya yerleşti.

Muğla ilinde ilk üç okul arasına giren Burç Meltem Koleji adından söz ettirmeye devam ediyor.

MEB sınavlarının yanında olimpiyatlarda bölgemizde en çok madalya toplayan okul oldu. ABD (Amerika Birleşik Devletleri) tarafından düzenlenen Matematik Olimpiyatında ilimize 9 madalya getiren tek okul oldu.

2012-2013 eğitim öğretim yılında 23 Fen Lisesi kazandıran Burç Meltem Koleji bu yılki hedeflerinin 30 Fen Lisesi olduklarını ifade etti.

Okul müdürü Fatih OKAY: Dalaman ilçemizde 19 yıldır sevgiyle eğitim öğretim faaliyetleri yaptıklarını ve  başarılı bir okul olduklarını söyledi. OKAY, çalışmalarının insan yetiştirme endeksli olduğunu başarı sadece ödül olduğu, öğretmen arkadaşlarının özveri ile çalıştıklarını ifade etti.

2013-2014 Nisan ayında yapılacak 8.sınıf TEOG sınavında bölgemizdeki tüm öğrencilere başarılar diledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.