Ana Sayfa Gündem Dalaman Müftülüğü hizmet binası temeli atıldı

Dalaman Müftülüğü hizmet binası temeli atıldı

0
718
Dalaman Müftülüğü hizmet binası temeli atıldı

Dalaman Müftülüğü hizmet binası temeli atıldı

 

Dalaman Hürriyet mahallesine yapılacak olan Dalaman Müftülüğü hizmet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Yaklaşık 1 milyon 300 bin liraya mal olacak hizmet binası bin 200 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam bin 758 m2 alanda hizmet verecek.

 

İlçe Müftüsü Selahattin Bozkurt, Müftülük hizmet binasının 150 kişilik cami, 100 kişilik konferans salonu, hac ve umre büroları, bayanlara yönelik Kur’an Kursu salonu ve Müftülük hizmet bürolarından oluştuğunu söyledi.

Müftü Bozkurt, yaklaşık maliyetinin 1 milyon 300 bin lira olan hizmet binasının tamamlanmasıyla, bin 200 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam bin 758 m2 alanda hizmet vereceğini de sözlerine ekledi.

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, hizmet binasının Dalaman’a hayırlı olmasını diledi.

Hayırlı hizmetler için yapılan işlerde herkesin bir katkıda bulunduğuna işaret eden Şimşek, “başta İlçe Müftümüz olmak üzere bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Dalaman Müftülüğü hizmet binasının temeli, Ortaca Müftüsü Zekeriya Çelik’in yaptığı duanın ardından, Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Garnizon Komutanı Albay Murat Selçuk Çol, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, İl Müftü Yardımcısı Kazım Aşlık, Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Marmaris Müftüsü Hasan Ersöz ve diğer protokol üyeleri ile birlikte atıldı.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.