DALAMAN MALMÜDÜRLÜĞÜN’DEN VERGİ HAFTASI AÇIKLAMASI

0
358
 DALAMAN MALMÜDÜRLÜĞÜN’DEN VERGİ HAFTASI AÇIKLAMASI

DALAMAN MALMÜDÜRLÜĞÜN’DEN

VERGİ HAFTASI AÇIKLAMASI

Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması amacıyla,1990 yılından bu yana kutlanmakta olan Vergi Haftası’nın 24.si bu yıl 25 ŞUBAT-03 MART 2013 tarihleri arasında ülke genelinde ve ilçemizde yapılacak çeşitli etkinliklerle katlanacaktır.

Vatandaşlarımıza verilecek olan tüm kamu hizmetlerinin, en hızlı, en etkin ve en verimli şekilde yürütebilmesi için, gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır. Vergi, yalnızca kamu giderlerini finanse eden bir kaynak değil, aynı zamanda ekonomik büyümeyi teşvik eden ,istihdamı, sanayileşmeyi özendiren, haksız rekabeti önleyen, sosyal adaleti düzenleyen, tasarrufları ve sermaye birikimini sağlayan en önemli araçlardan biridir.

Vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun oluşturulamadığı bir toplumda yeterli düzeyde vergi toplanamayacağı açıktır. Vergi Haftası etkinlikleri ile vatandaşlarımızda vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması, idare- mükellef arasında güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi suretiyle değişimin sürekli hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Bu doğrultuda, Vergi Haftasında bir taraftan geleceğimizin vergi konusunda bilinçli ve karalı mükellefleri olacak çocuklarımıza ve gençlerimize Vergi ve Gelir İdaresi tanıtılırken, diğer taraftan mükelleflerimiz ve vatandaşlarımızla çeşitli platformlarda bir araya gelerek etkili bir iletişim ortamının sağlanmasına çalışılacaktır. Vatandaşlarımıza vergi vermenin bir ödev, bir zorunluluk ama bunların hepsinin ötesinde bir vatandaşlık görevi olduğu hatırlatılacaktır.

Hedefimiz; Ekin İdare, Mutlu Mükellef, Güçlü Bir Türkiye,

Tüm mükelleflerimiz ve maliye çalışanlarının vergi haftasını kutlar, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.