Dalaman Kültür Turizm Sığla ve Kaplıca Festivali

0
321
Dalaman Kültür Turizm Sığla ve Kaplıca Festivali
????????????????????????????????????

 

  1. Dalaman Kültür Turizm Sığla ve Kaplıca Festivali

-10. Dalaman Kültür Turizm Sığla ve Kaplıca Festivali,kortej yürüyüşüyle başladı. Yöresel kıyafetleriyle korteje katılan Yörük Obaları Derneği üyeleri renkli görüntüler oluşturdu

Dalaman ilçesinde bu yıl onuncusu düzenlenen festival, Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Belediye halkoyunları ekibinin gösterisi beğeni topladı.

OMR_0118

OMR_0131

 

Develer ve midilli atların yer aldığı kortej, Atatürk Caddesi’nden geçerek festival alanına ulaştı. Vatandaşların ellerindeki Türk bayrakları ve Atatürk resimleri renkli görüntüler oluşturdu. Festival alanına kurulan stantların açılışı, esnafa hayırlı ve bol kazanç sağlaması için dualarla yapıldı.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl festivale kültür, turizm ve sığlanın yanında kaplıcaları da eklediklerini söyledi.

Kaplıcaların Dalaman’ın ve bölgenin en önemli varlıklarından birisi olduğunu ve öne çıkması gerektiğini belirten Şaşmaz, “Bu anlamda iyi bir çalışma yaparak, kaplıcayı turizme kazandırdık. Dün de oğlumun düğününü orada yaparak adeta tanıtımını gerçekleştirdik. Tabiri caizse gelenlerin ağzı açık kaldı. Sonuçta ülkemizin hem tanıtımına hem gelişmesine katkı sağlayacak bu olguları festivallerimize dahil etmeliyiz.” dedi.

Festivalimiz kapsamında ünlü sanatçıların sahne alacağını, çeşitli müsabakalarda dereceye giren sporculara ödüllerinin verileceğini anlatan Şaşmaz, hem 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na hem de ilçeye yakışır bir festival düzenlediklerini dile getirdi.

Dalaman Kaymakamı Ali Gündoğan da, festivalin başarılı geçeceğine inandığını ifade etti.

Festivallerin düzenlendikleri şehirlerin tanıtımına, kalkınmasına ve ekonomisine katkı sağladığını belirten Gündoğan, “Festivaller aynı zamanda sevginin ve hoşgörünün paylaşıldığı etkinliklerdir. Türkiye’nin cennet köşesi Dalaman, uluslararası havalimanı ile de dünyanın her köşesinden misafirlerin giriş noktası konumunda. Sahip olduğu imkanlarla Dalaman gelecekte Türkiye’nin parlayan yıldızı olacaktır.” diye konuştu.

Festival,19 Mayıs’ta Mabel Matiz konseriyle sona erecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.