DALAMAN KOYLARI YENİDEN İHALEYE ÇIKTI

0
491
DALAMAN KOYLARI YENİDEN İHALEYE ÇIKTI

DALAMAN KOYLARI YENİDEN İHALEYE ÇIKTI

 

1 (6)

Muğla’nın Dalaman ilçesi sınırları içinde bulunan ve daha önce Muğla 2. İdare Mahkemesince ihalelerinin yürütmesi durdurulan Küçük Sarsala, Göbün, Akbük ve Taşyaka koylarındaki mesire alanları yeniden ihale ediliyor.

 

Yaklaşık 5 ay önce ihaleye çıkarılarak her birinin 1 milyon liranın üzerinde kiralandığı koyların ihalesi gelen tepkiler üzerine yürütmesinin durdurulmasına karar verilmişti.

Küçük Sarsala, Göbün, Akbük ve Taşyaka koyları mesire alanlarının ihale edileceği duyurusu Muğla Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinde yayınlandı. Duyuruya göre 4 adet C tipi mesire yeri ve yapılacak tesislerin işletme hakkının ihalesi 16-17 Eylül tarihlerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Atatürk Spor salonunda yapılacak.

Taşyaka ve Akbük mesire alanının ihalesi 16 Eylül Çarşamba günü saat 14.00’de, Küçük Sarsala ve Göbün mesire alanının ihalesi 17 Eylül Perşembe günü saat 10.00’da, yapılacak.

İhaleye çıkarılan 4 mesire alanının ihale süresi 10 yıl olarak belirlendi. Buna göre, Küçük Sarsala 150 bin lira, Taşyaka 200 bin lira, Akbük 250 bin lira ve Göbün koyu 250 bin lira yıllık muhammen bedelden ihaleye çıkarılacak.

-Siyasetçiler tepkili

Konu ile ilgili açıklama yapan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, “daha önceki ihale sırasındaki tepkimiz aynen devam edecektir. Hükümetlerin kurulamadığı, tekrar seçimlerin yapılacağı şu sıkıntılı günlerde Dalaman koylarının ihalesinin tekrar gündeme gelmesine anlam veremiyoruz. Dalamanlılar olarak karşı duruşumuz devam edecektir”

MHP Dalaman İlçe Başkanı Telat Topçuoğlu, “Çadırlarımız hazır. Daha önceki ihalede verdiğimiz tepki aynen devam edecektir”

MHP Muğla Milletvekili ve MYK üyesi Mehmet Erdoğan “Dalaman koyları için Dalaman halkı ile birlikte mücadelemiz devam edecektir. İktidar seçimlere kadar ne yağmalayabilirsek kar zihniyeti ile hareket etmeye devam ediyor”

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Orhan “koyların yeniden ihale edilmemesi, mahkeme sonucunun beklenmesi ile ilgili olarak Milletvekillerimiz ile birlikte uğraş verdik ama buna rağmen ihaleye çıkarıldı. Biz her zaman Dalaman halkının yanında olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz ama yasalara da karşı durmamız mümkün değil”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.