Dalaman Kaymakamı terfi etti

1
3125

Dalaman Kaymakamı terfi etti

İçişleri Bakanlığı kararı ile 39 mülki idare amirinin birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseltilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, birinci sınıf Mülki İdare Amirliğine yükseldi.

Söz konusu karar ile Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan ile birlikte, aralarında Mülkiye Başmüfettişi, Mülkiye Müfettişi,  İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri, Valilik Hukuk Müşaviri ve vali yardımcılarının da olduğu 39 kişi birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseltildi.

-Ali Güldoğan kimdir?

02.08.1977 de Diyarbakır’ın Çüngüş İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır’da tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yaklaşık 2 yıl İstanbul Barosunda Avukat olarak görev yaptıktan sonra 2003 yılı Şubat ayında Gaziantep Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı.

Kaymakam Vekili olarak Tokat İli Niksar ve Sulusaray İlçelerinde görev yaptı. Akabinde yabancı dil eğitimi ve İngiliz İdari Sistemini yerinde incelemek amacıyla bir yıllığına İngiltere’nin başkenti Londra’ya gönderildi. Yurda döndükten sonra İçişleri Bakanlığı tarafından 90. Dönem Kaymakamlık Kurs programına çağrıldı. Sırasıyla Trabzon/Dernekpazarı Kaymakamlığı, Çaykara Kaymakam Vekilliği, Hozat Kaymakamlığı, Sinanpaşa Kaymakamlığı ile Tunceli ve Mardin Vali Yardımcısı görevlerinde bulundu. 2013-2016 yılları arasında Mardin Havalimanı Mülki İdare Amiri olarak da görev yaptı. Son olarak Mardin İli Kızıltepe Kaymakamlığı görevini yürütmekte iken İçişleri Bakanlığı 30.11.2016 tarih ve 2016/861 sayılı kararnamesi ile Dalaman Kaymakamlığına atandı.

Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Kaymakam Güldoğan, Uzm. Dr. Özge Güldoğan ile evli olup, üç çocuk babasıdır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.