Dalaman Kaplıca Tesislerinde çalışmalar sürüyor

0
470
Dalaman Kaplıca Tesislerinde çalışmalar sürüyor

Dalaman Kaplıca Tesislerinde çalışmalar sürüyor

14124404_1957223007837767_575610835417401351_o

 

Dalaman’ın en önemli projesi olan Kaplıca Tesisleri projesinde çalışmalar devam ediyor. Dalaman Kapıkargın mahallesinde doğal olarak çıkan 28 derece sıcaklıktaki kükürtlü su, Dalaman Belediyesi tarafından hazırlanan projeyle bölge turizmine kazandırılacak.

 

Yaklaşık 2 milyon liraya mal olması beklenen proje Kalkınma Bakanlığı tarafından da destekleniyor. Projenin 600 bin liralık kısmı GEKA (Güney Ege Kalkınma Ajansı) tarafından hibe yoluyla karşılanacak.

Projeyle tesiste 12 ay yerli ve yabancı turistlere hizmet verileceği bildirildi. Şu ana kadar günübirlik gelen ziyaretçilerin faydalandığı kükürtlü suyun çevresinde herhangi bir tesis yer almıyor. Termal suyun çıktığı Kapukargın Mahallesi’ndeki 80 dönümlük alana, restaurant, yarı olimpik yüzme havuzu, plaj voleybol sahası, duş, tuvalet, spor kompleksi, aynı zamanda 60-70 kişinin kalabileceği bungalov tipi konaklama tesisleri yer alacak.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Projenin altyapısını belediye olarak belli bir aşamaya getirdiklerini ifade eden Şaşmaz, uzun zamandır yaptıkları çalışma ve projelendirme sonucunda bu yıl belli aşamaya getirdiklerini söyledi.

Şaşmaz, “Yaz ve kış aylarında olmak üzere alternatif turizm anlamında ülkemize ve ilçemize kazandırmış olacağız, güzel bir tesis olacak. Projenin şeması kükürt alanına asıldı, proje tamamlanana kadar vatandaşlarımızın kullanmaları ve mağdur olmamaları için geçici olarak bay ve bayan soyunma kabinleri yerleştirildi. Kükürtlü suyun çıktığı yerlerdeki doğal havuzların kenarları taşlarla örüldü, yollarda ilk çalışmalar yapıldı. Tanıtımını sağladıkça buranın değerinin artacağını, aynı zamanda yaz-kış ihtiyaçlara cevap vereceğini düşünüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.