Dalaman Hürriyet İlkokulun’da Erasmus Projesi devam ediyor

0
448

Dalaman Hürriyet İlkokulun’da Erasmus Projesi devam ediyor

 

Dalaman Hürriyet İlkokulun’da  ”Young Enterprising Students “(Genç Girişimci Öğrenciler ) adlı Erasmus + PROJESİ faaliyetleri devam ediyor.

Dalaman Hürriyet İlkokulun’da 2018-2019 yılı Erasmus+ Ana Eylem 2 – Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği (KA2) altında yer alan Stratejik Ortaklıklar adı altında Türkiye Ulusal Ajans’ı tarafından desteklenen Türkiye, Polonya, İtalya, Portekiz ve İspanya’nın katılımı ile ”Young Enterprising Students  (Genç Girişimci Öğrenciler) adlı Erasmus + PROJESİ faaliyetleri ile devam ediyor.

Okul yöneticilerinden yapılan açıklamaya göre, “Hürriyet İlkokulu, Türkiye ve Polonya, İtalya, İspanya ve Portekiz ülkelerindeki ortak okullar ile birlikte yürüttüğü YES “Young Enterprising Students” (Girişimci Genç Öğrenciler) isimli proje kapsamında ortak okullar ile birlikte “Girişimcilik Müfredat Planı” oluşturularak Partner ülkeler ile birlikte oluşturulan “girişimcilik” konusunu farklı derslere indirgemek ve öğrencileri, girişimcilik yönlerini ortaya çıkaran farklı faaliyetleri sınıflarda uygulanarak devam ediyor.

Projenin ilk yılında oluşturulan müfredat iki yıl boyunca Hürriyet İlkokulunda farklı etkinlikler ile birlikte uygulanacağı, Müfredat bazında uygulanan etkinlikler kapsamında Hürriyet İlkokulu öğrencilerinin velileri farklı meslekleri tanıtım amacıyla okulumuza gelerek, meslekler hakkında bilgiler veren ve sınıflarımıza konuk olan velilerimize öğrencilerimize meslekler ile ilgili merak ettikleri soruları sormuşlar ve mesleklerinin zorluluk ve güzellikleri hakkında bilgi sahibi olmuşlardır. Yine müfredat bazında yapılan bir diğer faaliyet ise öğrencilerimizin Kumbara hesabı açmalarını teşvik etmek ve para yönetimi konularında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. Bu faaliyet kapsamında öğrencilerimiz ilçemizde bulunan en iyi kumbara hesabı bulunan bankayı araştırdılar ve bu bankaya ziyarette bulundular.

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile yaptığımız banka ziyaretinde öğrencilerimiz kumbara hesabı açarak kumbaralarını aldılar. Ayrıca banka ziyareti sırasında Türk parası ve çeşitleri, Banka kartları, bankanın işleyişi ve bankamatik konusunda bilgi edindiler. Bir bankayı yakından görme, işleyişi hakkında bilgi sahip olmalarını sağlayan ve ayrıca öğrencilerimizin bankamatik nasıl kullanılır sorusunun cevabını bu faaliyet kapsamında elde ettiklerini ifade ettiler.

Hürriyet İlkokulu yöneticileri,” Proje faaliyetlerinde okulumuzu destekleyen velilerimize teşekkür ederiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.