Dalaman Hürriyet İlkokulu İspanya’da

0
800
Dalaman Hürriyet İlkokulu İspanya’da

Dalaman Hürriyet İlkokulu İspanya’da

Erasmus+ Ana Eylem 2 – Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği (KA2) altında yer alan Stratejik Ortaklıklar adı altında Türkiye Ulusal Ajans’ı tarafından desteklenen  Türkiye, Polonya,İtalya, Portekiz ve İspanya’nın katılımı ile ” Young Enterprising Students “(Genc Girisimci Öğrenciler ) adlı Erasmus + projesinin ikinci toplantısı İspanya Zarautz Orokieta Herri Eskola okulunda yapıldı.

Proje çalışmaları sırasında öğretmenler ve öğrenciler şehrin tarihi, coğrafi ve kültürel yerlerini görebilmenin yanında  ülkenin  eğitim-öğretim sistemleri hakkında bilgi edindiler.

Hareketlilik hakkında bilgi veren Hürriyet İlkokulu müdür yardımcısı Arife Çatak “Young Enterprising Students’ adlı projemize  İngilizce öğretmeni Necla Avcı Sezen ve sınıf öğretmeni İlknur Özcan okulumuz 4.sınıf  öğrencileri Emirhan Duman, Doğa Işıl Usta, Efekağan Tuncel, Burhan Dağaslan, Işıl Beyza Işık, Huriye Nisa Uçar Öğrenci hareketliliği kapsamında İspanya Zarautz şehrinde yapılan proje çalışmalarına katılmıştır.

Erasmus Ana Eylem 2 – Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği (KA2) altında yer alan Stratejik Ortaklıklar kapsamında hibe almış bir projedir. Projemiz 2017- 2020 yılları arasında devam edecek üç yıllık bir projedir. Projemizin okulumuz için büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. Bunun yanı sıra yapılan her hareketlilikte öğrenci ve öğretmenlerimiz farklı ülkelerin kültürlerini tanıyarak kültürler arası benzerlik ve farklılıkları  gözlemleme imkanına sahip olacak ve ülkemizi ve ilçemizi proje ortaklarımıza tanıtma fırsatı bulacaklardır” dedi.

Sınıf öğretmeni İlknur Özcan ve İngilizce Öğretmeni Necla Avcı Sezen, proje hakkında şunları söyledi.

 

Sınıf öğretmeni İlknur Özcan, “proje kapsamında altı öğrencimiz İspanya öğrenci hareketliliğine katılmıştır. Proje çalışmaları kapsamında farklı aktivitelerde yer alan öğrenci ve öğretmenler ülkenin kültürünü yakından tanıma fırsatı bulmuşlardır. Ayrıca kültürler arası benzerlik ve farklılıkları yakından gözlemleme şansına sahip olan okulumuz öğrencileri yeni arkadaş ve dostluklar edinmişlerdir. Proje faaliyetine katılan öğrencilerimizin yaşadıklarını ve deneyimlerini okul arkadaşlarıyla paylaşması diğer öğrencilerimizin de proje çalışmalarına ilgi duymasını sağlamıştır. Bu proje çalışması onlar için güzel bir tecrübe olmuştur”

 

İngilizce Öğretmeni Necla Avcı Sezen, “Öğrencilerimizin yabancı dil becerileri içinde büyük bir fırsat olmuştur. Yabancı bir dil öğrenmenin önemini öğrencilerimiz yakından görmüş ve Yabancı dil becerilerini geliştirme fırsatı bulmuşlardır”

Melahat Kanbur

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.