0
1412

Dalaman Havalimanında “Acil Durum tatbikatı”

Senaryo gereği uçuş sırasında teknik problem yaşayan yolcu uçağı acil iniş sırasında kaza kırıma uğradı. Kaza yerinde kurtarma ve güvenlik ekipleri tedbir aldı. Yaralılar sağlık ekipleri tarafından kaza alanından çıkarılarak olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastanelere sevk edildi.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, hiçbir zaman böyle bir durumun yaşanmasını istemeyiz ancak Muğla olarak, bu tip kazalara hazır olmamız gerekiyor. Burada geniş katılımla büyük bir tatbikat gerçekleştirdik. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) olarak Avrupa’da en büyük gönüllülük esasına göre çalışan ekibimizle Sağlık Bakanlığı personeli olarak biz hazırız” dedi.

Dalaman Havalimanı Başmüdürü Osman Serdar ise, Acil Durum Tatbikatına Muğla genelinde geniş katılımla gerçekleştirildiğini söyledi.

Serdar, “şu mesajı vermek istedik gerçeği inşallah olmasın, ama böyle bir talihsiz olay yaşanırsa da biz varız. İnsana olan önemi, insana olan değeri herkese göstermeye çalıştık. Böyle bir ekiple çalıştığımız için gurur duyuyorum” diye konuştu.

Tatbikata havalimanında görevli tüm kuruluşların yanı sıra özel hastanelerin sağlık ekipleri ile UMKE ve 112 ekiplerinden oluşan yaklaşık 250 personel katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.