0
1301

Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Takar:

“DÖNÜŞÜM DİYENLER, DALAMAN’DA KAZANIP, ORTACA’DA HARCIYOR”

Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Takar, Pazar günü yapılacak olan seçimlerde esnaflardan destek istedi.

Görev yaptıkları 12 yıldır, Dalaman esnafına hizmet ettiklerini anlatan Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Takar, “bu süreç içerisinde asla ayrıştırıcı olmadık, hiçbir siyasi ayrımı gözetmeksizin birleştirici olduk. Bundan dolayıdır ki esnaflarımız bizlere 12 yıldır görev veriyorlar. Değişim, dönüşüm diyerek aday olan arkadaşlarımıza sesleniyorum. Önce kendinizi değiştirin sonra esnafı değiştirmeye çalışın” dedi.

-Hiçbir esnafı geri çevirmedik

Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Takar, “ben esnaflıktan gelen bir insanım, göreve geldiğimiz günden itibaren tüm arkadaşlarımızla birlikte bu doğrultuda hizmet verdik. Hiçbir esnafımızın işini halletmeden odamızdan geri çevirmedik. Bununla birlikte sanayi esnafımızın derdine çare olduk. Sık sık yaşanan hırsızlık olaylarına karşılık sanayi çarşısında güvenlik tedbirleri aldık. Esnaflarımızın daha iyi şartlarda hizmet alması için içerisinde toplantı salonunun da yer aldığı binamızı hizmete açtık. İnşallah tekrar göreve geldiğimizde de en büyük hedeflerden bir tanesi Dalaman için çok önemli olan “DESO Çıraklık ve Mesleki Eğitim Merkezi”ni yapmayı planlıyoruz. KOSGEB ile ortaklaşa düzenlediğimiz girişimcilik kurslarıyla esnaf arkadaşlarımıza iş imkaları sağladık. Kısacası 2018 yılı ve devamında yeni projelerle Dalaman esnafımıza taze kan olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

-Dalaman’ı nereden yöneteceksiniz

Hiçbir işini Dalaman esnafıyla yapmayan kişinin aday açıklamasının ardından “Değişim, dönüşüm” sloganları attığını dile getiren Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Takar, “bizde kaçak seçim olmaz. Gerekli duyuruları yaparak seçime gidiyoruz. Yapacakları çalışmaları bile anlatırken Dalaman’ın basını varken başka bir ilçedeki gazeteye reklam vererek açıklama yapıyorlar. Muhasebecileri dahi Ortaca’dan, hangi işlerini Dalaman sanayisinde halletmişler. Hangi esnafa katkıları olmuş. Dönüşüm değişim diyorlar. Önce kendinizi dönüştürün değiştirin, sonra esnafı değiştirmeye çalışın. Dalaman’da kazanıyor, Ortaca’da harcıyor. Bu işler öyle dedikodu yapmakla olmuyor. Dalaman’ı nereden yöneteceksiniz. Oda başkanlığı tecrübe ve çalışmalarla olur. Verdiğimiz her sözü tuttuk, tutmaya devam edeceğiz. Pazar günü yapılacak olan seçimlerde tüm esnaflarımız doğru kararı vereceklerdir. Şimdiden Dalaman için hayırlısı olsun” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.