Dalaman eski SEKA işçileri iftarda bir araya geldi

0
770

Dalaman Eski Seka işçileri iftar yemeğinde bir araya geldi. Eski Seka Dalaman Selloz-iş sendikası ve Seka başkanı olan Mehmet Madenci tarafından organize edilen Sekalılar iftar yemeği Dalaman Atakent pazaryerinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

Muğla ilçeleri ve diğer illerdende iftar yemeğine katılımlar oldu. Pazar yerini dolduran kalabalık okunan duaların ardından Oruçlarını açtı.

Mehmet Madenci,  “Seka’nın özelleştirmesi 2000 yılında oldu, biliyorsunuz özelleştirmeden sonra Sekalılar Türkiye’nin her bir yerine dağıldı. Emekliye ayrılanlar oldu Ve büyük bir topluluk dağılmış oldu. Bizde o günden bu güne sendika başkanı olduğum için iyi ve kötü  günlerinde yanlarında olduk. Birtakım ufak tefek toplantılar yaptık ve ilk defa  bu şekilde geniş katılımlı bir iftar yemeği yapmış olduk. İftar yemeğini organize ederken ne kadar kişinin katılıp katılamayacağını hayali olarak hesapladık. Bundan sonra her yıl bu yemeği yine kendim üstleneceğini ve ömrümün sonuna kadar geleneksel hale getireceğim. Benden sonra çocuklarıma devredeceğim çünkü burası büyük bir camia idi. Seka ilk kurulduğunda 2 bin işçisi olan biryerdi bu sayı 800 lere kadar düştü” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.