Dalaman Çöğmen arası kısalıyor

0
985
Dalaman Çöğmen arası kısalıyor

Dalaman Çöğmen arası kısalıyor

Dalaman Çöğmen arasında bulunan ve geçmişte yaya olarak yapılan yayla göçünde kullanılan patika yol Dalaman Belediyesi tarafından yol açma çalışmaları başladı.

Dalaman Belediyesi, Dalaman Çöğmen arasında bulunan ve geçmiş yıllarda yaya olarak yapılan yayla göç yolu olarak kullanılan patika yol açılmak için çalışmalar başladı.  Yaklaşık 1800 metre olan ve kısa sürede tamamlanacak olan yol tamamlandıktan sonra Dalaman Çöğmen arası 3 km kısalacak.

Yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz “Bu yol eskiden Dalaman’dan çıkarak Pırnaz’a kadar olan ve yaya olarak yapılan yayla göç yolumuzun üzerinde bulunuyor. Meclis üyeliği yaptığım zamandan bu yana bu yolun açılmasını istedim. Ama kısmet bugüneymiş. Yıllardan bu yana atalarımızın yaylaya göç ederken kullandığı ipek yolu diye adlandırabileceğimiz, Dalaman’dan Çöğmen Merkezi’ne gelen yolu kısaltacak olan Aygır Çıkışı Yokuşu Mevkii’nin yolunu açmak için iş makinelerimiz ile çalışmaya başladık. Kısa sürede çalışmalarımızı tamamladıktan sonra bu yolumuzu 2018 yılında asfalt  yapacağız. Yol tamamlandığı zaman mevcut yoldan Dalaman Çöğmen arası 3km kısalacak “dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.