Dalaman Belediyesi’nden muhteşem kutlama

0
352
Dalaman Belediyesi’nden muhteşem kutlama
????????????????????????????????????

Dalaman Belediyesi’nden muhteşem kutlama

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dalaman’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sabah saatlerinde Atatürk anıtında tören düzenlendi, okullarda etkinlikler yapıldı. Dalaman Şehit Mehmetçik parkında çocuklar için yapılan etkinlik ise kutlamalara ayrı bir renk kattı.

Dalaman Şehit Mehmetçik parkındaki etkinlikler Dalaman Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla Dalaman Belediyesi organizasyonuyla yapıldı. Etkinliğe ilçedeki ilk ve ortaokullardan temsilcilerin yanı sıra Dalaman Belediyesi bünyesinde çeşitli faaliyetler katılan öğrenciler katıldı. Yapılan gösteriler ve okunan şarkılar ve şiirler vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Etkinlikler gün boyu devam etti.

 

Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz yaptığı konuşmada, bayramın Dünyada çocuklara armağan edilmiş eşi benzeri olmayan tek bayram olduğunu söyledi.

Etkinliğin, Dalaman Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla Dalaman Belediyesi organizasyonuyla yapıldığını ifade eden Muhammet Şaşmaz, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atamızın bizlere emanet ettiği en büyük bayramdır. Vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın da katılımıyla çok büyük coşkuyla kutladık. Yapılan gösteriler bayrama renk kattı. Emeği geçen çocuklarımıza, onları çalıştıran öğretmenlerine ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı başta çocuklarımız olmak üzere hepimize kutlu olsun” dedi.

 

Şaşmaz, Dalaman’da çocukların sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmasına büyük önem verdiklerini, bu çerçevede Dalaman Belediyesi bünyesinde oluşturulan birçok faaliyete 700 civarında çocuğun katıldığını ve Dalaman’ın sesini başarıyla duyurduğunu sözlerine ekledi.

 

Törenin ardından Dalaman belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ve Meclis üyesi Ramazan Ontaş, katılımcılara günün anısına teşekkür belgesi verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.