Dalaman Belediyesinden asker eğlencesi

0
577
Dalaman Belediyesinden asker eğlencesi

Dalaman Belediyesinden asker eğlencesi

Dalaman Belediyesi askere gidecekler için eğlence düzenledi.

Atatürk Kültür Merkezinde 15 asker adayı ve aileleri, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ın da katılımıyla gerçekleştirilen gecede gönüllerince eğlendi.

 

Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. Asker adaylarının tanıtılmasının ardından kına yakıldı. Başkan Şaşmaz, vatani görevini yerine getirecek gençlere hediye takdim etti.

Askerliğin kutsal bir görev olduğuna değinen Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada; “Çok değerli asker ailelerimiz, çok değerli asker kardeşlerim. Gecemize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Belediye askerlik döneminde yaptığımız kahvaltı, kına yakma gibi etkinliklere asker gecesini de ekledik. Böyle güzel bir gecede değerli ailelerimiz ve askerlerimizle bir arada olmaktan son derece mutluyum. Bu kutsal vatan görevini yerine getirecek kardeşlerimize bir gece değil, bin gece feda olsun. Vatan görevi en önemli görevlerden birisi. Vatanın bütünlüğünü, Cumhuriyetimizin devamını sağlama adına çok önemli, büyük bir görev. Kardeşlerimizle beraber eğleneceğiz. Anne, babaların gözlerinden okuyorum. Hem hüzünlüler, hem duygulular. Bende aynı duyguları paylaşıyorum. Askerlerimizin vatani görevini yaparak tekrar ailelerine kavuşmalarını diliyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.