Dalaman Belediyesi Meclis toplantısı yapıldı

0
535
Dalaman Belediyesi Meclis toplantısı yapıldı

Dalaman Belediyesi Meclis toplantısı yapıldı 

Dalaman Belediyesi’nin Haziran ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Meclis toplantı salonunda Belediye Başkanı Sedat Yılmaz Başkanlığında meclis üyeleri ve daire müdürlerinin katılımı ile gündem maddelerini görüşmek üzere yapıldı. 

Toplantıda, İmar planında Sanayi caddesi üzerinde bulunan belediye hizmet alanı olarak belirlenmiş olan belediyeye ait Kargınkürü köyü 152 ada 1 nolu 759,62 m2’lik parselin”Dini Tesis Alanı” olarak Belediye meclisince  İmar planı değişikliği yapıldı, yine mülkiyeti belediyeye ait Kargınkürü köyü 160 ada 1 nolu parsel ise Belediye meclisince “Belediye Hizmet Alanı” olarak imar planı değişikliği yapıldığı açıklandı.

 Toplantı sonrasında açıklama yapan Dalaman belediye başkanı Sedat Yılmaz “Dalaman Sanayi Sitesi bölgesinde ve civarında yıllardır eksikliği hissedilen cami özlemini gidermek için bir çalışma başlatık. İlgili imar değişikliği Belediye meclisimizde görüşülmesi sonucunda Sanayi caddesi üzerinde bulunan ve Belediye hizmet alanı olarak belirlenmiş olan alanı İmar planı değişikliği yaparak dini tesis alanı olarak, ayrıca Kargınkürü köyü 160 ada 1 nolu parseli ise Belediye meclisince “Belediye Hizmet Alanı” olarak belirledik” dedi.

Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.