Dalaman belediyesi kolları sıvadı

0
1414

Dalaman belediyesi kolları sıvadı

 

Dalaman Belediyesi, yüzde 40’lık bölümünün yapımını üstlendiği Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun betonarme inşaatının yapımı için kolları sıvadı.

-Dalaman Belediyesi yüzde 40’ını üstlendi

Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun temeli, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksekokulu’nun 17. dönem mezuniyet töreninde dönemin Muğla Valisi Amir Çiçek ve protokol üyelerinin de katılımıyla yapılmıştı.

MSKÜ ve Dalaman Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında yüzde 40’ı Dalaman Belediyesi, yüzde 60’ı da MSKÜ tarafından yapılacak olan Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu binasında 15 sınıf, 185 kişilik konferans salonu, akademik ve idari binalar yer alacak.

-İhale 23 Mart’ta

Dalaman Belediyesi’nin yüzde 40’lık kaba inşaatını üstlendiği Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun ihalesi 23 Mart 2018 Cuma günü Dalaman Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde yapılacak. İhalenin ardından 10 gün içerisinde yapılacak olan yer tesliminden sonra inşaata başlanacak. İhalede İnşaatın 270 günde teslim edilmesi isteniyor.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, “bir süredir gündemde olan ancak bir türlü adım atılamayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun temelini geçtiğimiz dönem sonunda attık. MSKÜ ve Dalaman Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında yüzde 40’ı Dalaman Belediyesi, yüzde 60’ı da MSKÜ tarafından yapılacak. Biz belediye olarak hazırlıklarımızı tamamlayarak ihale aşamasına geldik. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak. Şimdiden bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Resmi İlanlar: www.ilan.gov.tr’de takip edebirsiniz.

Melahat Kanbur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.