Dalaman Belediye Meclisin’den Barış Pınarı Harekatı’na tam destek

0
545

Dalaman Belediye Meclisin’den Barış Pınarı Harekatı’na tam destek

Belediye Başkanı Muhammet Karakuş başkanlığında Dalaman Belediyesi Meclisi Suriye’de terör örgütü PKK-PYD ve DEAŞ’a yönelik yürütülen Barış Pınarı Harekâtı’na destek için olağanüstü toplandı.

Meclisin ilk gündem maddesinde Mehmetçiğin terör örgütlerine karşı verdiği destansı mücadeleye destek olma konusunu meclise sunuldu. Dalaman Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekatı’na oybirliğiyle destek verdi.
Toplantıda önce Dalaman Belediye Meclisinde üyesi bulunan ittifak ve partiler adına bir deklarasyon yayınlandı. Dalaman Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Bekir Orhan tarafından okunan deklarasyona Ak Parti Grup Başkanı olarak Muhammet Karakuş, CHP grup başkanı olarak Salih Balaban, İyi Parti adına Mehmet Madenci ve MHP adına Hüseyin Büyükokutan imza attılar.
Yazı İşleri Müdürü Bekir Orhan tarafından Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bir deklarasyon okundu.


BARIŞ PINARI HAREKÂTINI DESTEKLİYORUZ
Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.
Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.
Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır…
DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR…
Suriye’de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.
Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’nın Suriye’deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.
Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.
Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.
Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.
Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.
Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ—PKK-—PYD-—YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli’nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, oordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır
(N
MuhammetK KOKUTAN ( Salih BALABAN
KUŞ Hüseyin BÜ
Belediye v s Başkanı Meclis Üyesi Meclis Üyesi. Adalet ve Partisi M.H. C.H.P Grup Baş Grup Başkanı Grup Başkanı JE
Mehmet MADENCİ Meclis Üyesi İYİ Parti Grup Başk

Kahraman Mehmetçiğimizin yanında yer almak bizim için bir şereftir. Ülkemizin bekası ve milletimizin güvenliği için mücadele veren tüm güvenlik güçlerimizi Allah’a emanet ediyor, onların yanında yer aldığımızı bu vesileyle beyan ediyoruz. Aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi de bir kez daha şükranla yad ediyorum.” dedi.
Deklerasyonun okunmasının ardından 2. gündem maddesi olarak Dalaman Belediyesi 2020 yılı ücret tarifeleri ve 2021-2022 yılları bütçe tasarısı madde madde oylanarak oy birliği ile kabul edildi. 2020 Dalaman Belediyesinin denk olarak açıklanan bütçesi 52 milyon tl oldu.
Dalaman Belediyesi 2020 yılı tarife ücretleri ve 2020-2021-2022 yılları bütçe tasarısı için olağanüstü toplantıda Gelir tarife cetveli, 2020 mali yılı bütçesi ile 2021 ve 2022 yıllarına ait bütçe tasarısı ve Barış Pınarı Harekâtının meclis olarak desteklenmesi konuları Belediye Başkanı Muhammet Karakuş başkanlığında görüşülüp oy birliği ile karara bağlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.