Ana Sayfa Gündem DAC Restaurant ve Satış mağazası açıldı

DAC Restaurant ve Satış mağazası açıldı

0
2949

DAC Restaurant ve Satış mağazası açıldı

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Sosyal Tesisleri bünyesinde bulunan DAC Restaurant ve DAC Satış Mağazası yeni yüzüyle hizmet vermeye başladı.

Yeni hizmet yerinin açılışı, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, Dalaman Deniz Hava Üs Komutanı Deniz Albay Okan Mumcu, Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ufuk Aslan ve protokol üyeleri tarafından yapıldı.

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Sosyal Tesisleri bünyesinde bulunan DAC Restaurant ve DAC Satış Mağazasından genel bilgiler.

-500 kişiye hizmet verecek

“Kurum restaurantı iç mekan olarak 600 metrekare, dış mekan olarak 1600 metrekare olup yaklaşık 500 kişiye hizmet verecek kapasiteye sahip. Yine kurum satış mağazası ise 150 Metre kare alan ile satışa sunduğu organik ürünlerin yanında, sebze, meyve, et, süt, yumurta, ekmek çeşitlerine ek olarak diğer Ceza İnfaz kurumlarında üretilen ürünler ile vatandaşa hizmet vermek üzere daha modern ve daha hijyenik yerine kavuşmuş olacak. Yine tesisin bünyesinde 150 metrekare alana sahip et işleme ünitesi, 200 metre kare alana sahip mutfak ve servis bölümü, soğuk hava odaları, killer, taş pide fırını, mescit, çocuk oyun parkı, canlı çiçek satışı için çiçek evi mevcut”
-160 personel hizmet verecek

“Kurumunda faaliyette olan bu sosyal tesisler hükümlülerin daha çok kişisel gelişimlerinin sağlanması, ayrıca Türkiye’nin, iş piyasalarının mesleki ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, meslek edindirmeye yönelik olarak, İş ve meslek eğitimi, kurumun fiziksel yapısı, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda hükümlülerin verimli, üretken bireyler olarak toplum yaşamına uyumlarını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca, salıverilmelerinden sonra gelir getirecek bir meslek edinmelerine de yardımcı olmak amacıyla meslek sahibi olmalarını sağlıyor. Tesisin bünyesinde toplam 10 İnfaz ve koruma memuru, 1 gıda mühendisi, 1 veteriner hekim, 1 gıda Teknisyeni, 1 et işletme Teknisyeni, 150 hükümlü hizmet verecek”

-Çalışmalar kurum bünyesinden yapıldı

“DAC Cafe 2017 yılında temelleri atılan ve 2018 yılı içinde açılması planlanan Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Sosyal Tesisleri bünyesinde bulunan DAC Restaurant ve DAC Satış Mağazası mevcut kapasitelerinin artan taleplere cevap verememesi nedeniyle artık daha modern ve daha ferah bir ortamda hizmet vermeye başladı. Tesislerin inşaatı çok kısa bir sürede Kurum 1. Müdürü Ufuk Aslan’ın öncülüğünde, İşyurdu 2. müdürü Sacit Bilici ve kurum bünyesinde faaliyette olan iş kolları, inşaat atölyesi, marangozhane, elektrikhane, su tesisatı, ziraat iş kolları vasıtasıyla çok kısa bir sürede tamamlandı”

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.