Cumhuriyetin 90. Yılı

0
151
Cumhuriyetin 90. Yılı

Cumhuriyetin 90. Yılı

Ortaca’da Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri 28 Ekim 2013 günü Atatürk anıtına Ortaca Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri konulmasıyla başladı. 29 Ekim 2013 Salı günü Ahmet Ateş Stadında devam etti.

Burada yapılan törende öğrenciler, görevli öğretmenler ve vatandaşlar saygı duruşunda bulunularak İstiklal marşını okudu. Kaymakam Hüseyin Yılmaz, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Haluk Türkoğlu ve Belediye Başkanı Hasan Karaçelik törene katılan öğrencilerin ve vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutladılar.

Ortaca Ahmet Ateş stadında yapılan törenler Ortaca kaymakamı Hüseyin Yılmaz’ın konuşması, Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve OFAD halk oyunları gösterisinden sonra bando eşliğinde okulların tören geçidiyle sona erdi.

-Yurtta Barış, Cihanda Barış

Ortaca Belediye Başkanı  Hasan Karaçelik yayınladığı bayram mesajında “Cumhuriyetimizin kurulmasıyla tüm bayramlarımızı “Yurtta Barış, Cihanda Barış” ilkesiyle bu güne dek coşkuyla kutladık. Bundan sonra da savaşsız bir dünyada huzur ve kardeşlik duyguları içerisinde sevgili Ortacalıların Cumhuriyet Bayramını kutlar, en derin saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

-Bugün, geleceğe güvenle bakabilmemizin bayramıdır

Ortaca kaymakamı Hüseyin Yılmaz Cumhuriyet Bayramı törenlerinde yaptığı konuşmada “Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutlamanın büyük mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Kaymakam Yılmaz, “bugün, mazisi şan ve şerefle dolu yüce Türk milletinin, işgale karşı göğsünü siper edip, istiklal mücadelesini verişinin ve modern Türkiye Cumhuriyetini kuruşunun 90. Yılıdır. Bugün büyük önder Atatürk’ün; çağdaşlaşma savaşını başlattığı gündür. Bugün Cumhuriyetin ilan edildiği, egemenliğin kaynağının millete ait olduğunu ifade eden devlet sisteminin kabul edildiği gündür. Her 29 Ekim, bağımsız ve onurlu bir şekilde birlikte yaşama irademizin ve milletçe geleceğe güvenle bakabilmemizin bayramıdır. Hepimize kutlu olsun”.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.