Cumhuriyet Tırı Dalaman’da

0
1434

Cumhuriyet Tırı Dalaman’da

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ülkemizin kurtuluşu için başlattığı milli mücadelenin 100. yılında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi tarafından hazırlanan projeyle Samsun’dan yola çıkan Cumhuriyet Tırı Dalaman halkının ziyaretine açıldı.

Dalaman Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Tır içerisinde Atatürk, Cumhuriyet ve devrimlerle ilgili sergilerin, İstiklal Madalyası’ndan, 10.Yıl Madalyası’na orijinal objelerin yanı sıra Türkiye’de ve dünyada basılmış Atatürk’le ilgili yayınlardan oluşan basılı malzemeler ve panolar yer alıyor.

ADD Dalaman Şube Başkanı Bora Koç; “Milli mücadelenin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 19 Mayıs 1919 günü Samsun’dan yola çıkan Cumhuriyet Tırını Dalaman’da ağırlamanın gururunu yaşadıklarını Cumhuriyet Tırının ülkenin dört bir yanını dolaştığını “Amacımız Atatürk’ün anılarını, onun vermiş olduğu emekleri halkımızla buluşturmak, tanıştırmak ve tarihle yüz yüze gelmek. Cumhuriyet Tırını ilçemizde ağırlamaktan çok memnunuz. Gün boyu devam eden sergide Atatürk’ün eserlerini, madalyalarını, Cumhuriyet ve devrimlerle ilgili sergiyi görüyoruz emeği geçen her kese teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.