Cumhurbaşkanlığı için ilk oylar kullanıldı

0
437
Cumhurbaşkanlığı için ilk oylar kullanıldı

Cumhurbaşkanlığı için ilk oylar kullanıldı

Cumhurbaşkanlığı seçimi için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin Gümrük kapılarında ilk tur için oy verme işlemi başladı. Muğla Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminalinden yurda giriş yapan gurbetçiler havalimanında kurulan sandıkta ilk oylarını kullandılar.

Oy vermek için sabah erken saatlerde sandık başlarına giden gurbetçilerin oylarını kullanırken heyecanlı oldukları gözlendi.

Sandık görevlilerinden 3 cumhurbaşkanı adayının yer aldığı pusulayı, zarf ve mührü alan vatandaşlar, hazırlanan kabinlerde oylarını kullandı.

Sınır kapılarında oy verme işlemi birinci tur için 26 Temmuz – 10 Ağustos, ikinci tur için 17 Ağustos – 24 Ağustos’ta yapılacak. Gurbetçiler, 24 saat boyunca açık kalacak gümrük kapısında 10 Ağustos saat 17.00’ye kadar oy kullanabilecek.

-Gurbetçi oy vermekten mutlu

-Amerika’da yaşayan İlker Güven: “Yurtdışında özellikle son dönemlerde göğsümüzü kabarta kabarta dolaşıyoruz. Bundan da çok memnunuz. Zaten Türkiye yıllardır demokrasiyle yönetilen bir ülke. İnşallah seçimler de hayırlı olur diyorum. Recep Tayyip Erdoğan sürekli hedeflerini büyüten bir kişi. Zaten Cumhurbaşkanı parlamentoda seçilmiş olsaydı, içerideki salt çoğunlukla zaten Cumhurbaşkanı olarak seçilebilirdi. Her halükarda halkın takdirine baraktı. Bence hem iyi bir şey, hem de kendine güveniyor”

-Avusturya’dan gelen Bülent Candemir: “Bu zamana kadar hiç oy kullanmadım. O yüzden de bir heyecan ve mutluluk var. Hele de oy verdiğin insanın birinci geleceğine inanıyorsan daha da çok mutlu oluyorsun”

-Turcan Küçük, “daha önce genel seçimler için oy kullanmıştım. Şimdi de Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kulandım İnşallah memleketimiz için hayırlı uğurlu olur”

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.