Çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor

0
634
Çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor

Çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor

 

 

Çevre sorunları ve sokak hayvanları konusunda bilgilendirici bir eğitim programı hazırlayan HAYDOG Köyceğiz Hayvan Dostları Derneği ile Milli Eğitim Müdürlüğünün de onayıyla ilçe okullarında eğitime başladı.

 

Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için yürütüleneğitimlere İlkokul ve Ortaokul seviyesinden başlandı.Seminerler Veteriner Hekim Gülbin Ersan Durgaç ve DOHAKDER Derneği Başkanı Mebrure Kuzey Bloom tarafından veriliyor.

HAYDOG Köyceğiz Hayvan Dostları Derneği Başkanı Mukaddes Paulsen ”Bizler eşsiz coğrafyasıyla değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış Köyceğiz’i kendi dokusuyla gelecek nesillere devretmeyi borç biliyoruz. Köyceğiz mükemmel doğası, farklılıkları ve tüm canları ile kapılarını dünyaya açabilmelidir. Bu nedenle bu dokunun ve canlıların korunması gerekmektedir.Bu eğitimleri de bu çerçevede önemsiyoruz. Derneğin değişik okullarda yaptığı sunum bittikten sonra lise ve dengi okullar için bir eğitim programı hazırlanmasına başlanacaktır” dedi.

Seminere katılan çocuklar sokak hayvanları ile birlikte vakit geçirmek ve derneğin işlettiği sokak hayvanları rehabilitasyon merkezine aileleri ile birlikte hafta sonlarında ziyaret etti.

Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Köyceğiz Jandarma Komutanı Evren Kaptan ve Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Cem de seminerlere katılarak bu konudaki katkı ve duyarlılıklarını gösteriler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.