Ana Sayfa Gündem Çocuk ve Yıldızlar Ligi Satranç Şampiyonası

Çocuk ve Yıldızlar Ligi Satranç Şampiyonası

0
662
Çocuk ve Yıldızlar Ligi Satranç Şampiyonası

Çocuk ve Yıldızlar Ligi Satranç Şampiyonası

Ortaca belediyespor satranç takımı Çorum’da yapılan Çocuk ve Yıldızlar Ligi Satranç Şampiyonasına katıldı.

30 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Çorum Anitta Otel’de  düzenlenen Şampiyonada farklı illerden gelen  92 il birincisi kulüp/takım Çocuk ve Yıldızlar Ligi finallerinde kıyasıya mücadele ettiler.

8 tur ve 90+30 saniye ekleme temposunda oynanan şampiyonada Muğla Çocuk Ligi ve Yıldızlar Ligi 1. olarak Ortaca Belediyespor takımları 6 gün boyunca mücadele etti. Ortaca Belediyespor Çocuk Ligi Satranç takımı 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyetle 9 puan ve 18. sırada şampiyonayı tamamladı. Ortaca Belediyespor Yıldızlar Ligi Satranç takımı ise; 3 galibiyet, 2 beraberlik, 3 mağlubiyetle, 8 puanla 14. sırada şampiyonayı tamamladı.

Ortaca Belediyespor satranç antrenörü Hasan Güneş sporcularımız şampiyonada ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiler. Bölgemizi en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Destek veren ve katkı sağlayan herkese sporcularımız adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Ortaca Yıldızlar Ligi takımı: Atakan Çöl, Ozan Tuna Yakar, Abdullah Doğukan Dere, Emre Güneş’ten oluşurken, Ortaca Çocuk Ligi takımı ise; Ferat Caner Hafızoğlu, Ada Çelik, Nafiz Ediz İlhan ve Yunus Mermer’den oluşuyor.

-Hedef Türkiye şampiyonası

31 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde Aydın Gençlik Merkezinde 2. karşılaşması tamamlanan İl Yöre Kulüpler karşılaşmalarının 3. buluşması 31 Mayıs saat 10:00’da Muğla Spor’la Aydın’da yapılacak. Liglerde Aydın Spor’un arkasından 2. sırada yer alan Ortaca Belediyespor’u, 3. sırada Nazilli Belediyespor takip ediyor. Muğla Spor karşılaşmasından sonra, 31 Mayıs saat 16:00’da Aydın Spor’la, 1 Haziran saat 10:00’da Aydın SAHCED SK ile karşılaşması yapılacak. 1.2.3. olan kulüpler kupa, sporcular madalya alacaktır. Ayrıca ilk üç takım 23-29 Haziran tarihlerinde Konya’da yapılacak olan Türkiye Kulüpler Şampiyonasına katılacak.

Ali Rıza Akkır

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.