CHP’li kadınlardan GEZİ’ye destek “Anneler ağlamasın”

0
275
CHP’li kadınlardan GEZİ’ye destek   “Anneler ağlamasın”

CHP’li kadınlardan GEZİ’ye destek   “Anneler ağlamasın”

CHP Ortaca  Kadın Kolu üyeleri düzenledikleri basın açıklamasıyla Gezi Parkı eylemlerine destek verdiklerini açıkladılar. CHP Ortaca İlçe Başkanlığında yapılan basın açıklamasına kadın kolu üyeleri ve partililer katıldı.

CHP Ortaca Kadın Kolu Başkanı Zuhal Arslan yaptığı açıklamada “Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak gençlerimizin bu haklı direnişinin yanındayız ve sonuna kadar destekliyoruz “Anneler direniyor, bizler de birer anneyiz” dedi.

CHP Ortaca Kadın Kolu Başkanı Zuhal Arslan yaptığı açıklama şöyle; “Cumhuriyet Halk Partili anneler olarak, İstanbul’da Gezi Parkı olaylarıyla başlayan ve AKP Hükümetinin bu eylemleri durdurmak için başvurduğu polis devleti uygulamaları ile tüm Türkiye’de büyük bir halk hareketine dönüşen haklı direnişin bizler de bir parçasıyız ve olmaya devam edeceğiz. Tüm Türkiye, Polis Devletinin zulmü ve devlet terörü altındadır. Kendinden yana 0lmayan hiçbir sese tahammül edemeyen AKP iktidarına teslim olmaya niyetimiz yoktur. Bu mücadelede maalesef  yaralılarımız ve can kayıplarımız vardır, üzüntü içindeyiz.Bu durum AKP iktidarı polisinin ve kendi söylemiyle zor tuttuğu %50’nin akla ve vicdana sığmayan şiddeti sonucunda olmuştur.Eli sopalı ve palalılar bugün sokaklarda ellerini kollarını sallayarak rahat, rahat gezerken, hiçbir şiddete başvurmamış, barışçıl eylemlerini sürdürürken sadece zekalarını kullanmış gençlerimiz gözaltına alınmakta, sözlü ve fiili tacizlere maruz kalmaktadır.Bunların sorumlularından hesap sorulmadığı gibi aksine aklama yarışına girilmekte ve deliller, görüntüler örtbas edilmektedir. Bizler, AKP hükümetinin ısrarla çiğnedikleri anayasal haklarımızdan, büyük acılar ve mücadeleler sonucu elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin çağdaş değerlerinden asla vazgeçmeyecek ve her zaman takipçisi olacağız. Her türlü zorbalık, baskı ve engellemelere karşı dik duracak ve haklı mücadelemize devam edeceğiz. Alanlardayız, olmaya devam edeceğiz ve AKP diktatörlüğüne geçit vermeyeceğiz. Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak gençlerimizin bu haklı direnişinin yanındayız ve sonuna kadar destekliyoruz “Anneler direniyor, bizler de birer anneyiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.