0
713

CHP’de rota 2019

Milletvekili Akın Üstündağ, “Cumhurbaşkanı adayını son dakika sürpriziyle değil önseçimle belirlenmesini istiyoruz”

 

CHP’de rota 2019

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, partisinin Dalaman ilçe örgütünü ziyaret etti.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ile birlikte gelen Milletvekili Üstündağ’ı, CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, partinin yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri karşıladı.

 

CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, 2019’da çok çetin bir seçim olacağını ifade etti.

Öner, “Demokratik yapıyı bozmadan, tek adam iktidarına fırsat vermeden, iktidar olup meclisi tekrar eski demokratik yapıya, tartışmaya açık bir meclisi ülkemize tekrar geri döndürmek zorundayız” dedi.

 

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Siyasette 2019’un bir yol ayrımı olduğunu ifade ederek yaptığı konuşmasında, 50+1 sisteminin kim yönetirse yönetsin diktatör yapıyı kendi bünyesinde barındırabilecek bir görüntü verdiğini söyledi.

Muhammet şaşmaz, “Bugün itibariyle şu şöyle olacak, bu böyle olacak demek yerine bizim varlığımızın ne anlama geldiğini, yaşadığımız bu ülkede yönetim tarzımız Cumhuriyetin bize ne getirdiğine bakmamız lazım. Eksikleri fazlalıkları olabilir ama gerçekten hem özgürlük, hem demokrasi anlamında kendimizi ifade etme ve yaşam biçimimizin şekillenmesi anlamında önemli rol aldığını görüyoruz. Bu rolün içerisinde yer almayı düşünen bizlere birey olarak büyük görev düştüğünü düşünüyorum. O açıdan 2019’da herkesin kendi bulunduğu alanda, gelecekte bize bu ülkeyi bırakanlara hem borcumuzu hem de minnetimizi ödemek adına çok çalışmamız gerekiyor” dedi.

 

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, partililere hitaben yaptığı konuşmasında, 2019 seçimlerinin çok önemli olduğunu, mutlaka alınması gerektiğine işaret etti.

 

Milletvekili Akın Üstündağ, “Alamazsak artık buradaki parti binasının, belediye başkanının, milletvekilinin, genel başkanın, partinin, demokratik düzenin hiçbir önemi yok. Bir daha demokratik bir seçim göremeyeceğimizden dolayı da hiçbir zaman seçilecek olanı yıkamazsınız. Biz diktatörlük yönetiminin, diktatörlük ve tek adam rejiminin daha demokratik parlamenter rejime döndürmeyi amaçlıyoruz, bunu yapacağız” diye konuştu.

 

Üstündağ, Cumhurbaşkanı adayının da son dakika sürpriziyle değil üyelerin oyuyla, hakim gözetiminde önseçimle belirlenmesini istediklerini sözlerine ekledi.

 

Melahat Kanbur-Güngör Çoban

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.