CHP Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Av. İsmail Can Varol: “Herkes CHP’yi bekliyor, Ortaca’yı fazla bekletmemeliyiz”

0
522

CHP Ortaca Belediye

Başkan Aday Adayı Av. İsmail Can Varol:

“Herkes CHP’yi bekliyor,

Ortaca’yı fazla bekletmemeliyiz”

 

CHP Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Av. İsmail Can Varol, CHP Ortaca’da adayını tüm üyelerin katılımı ile gerçekleştirilecek bir önseçim veya eğilim yoklaması ile belirlemesi gerektiğini ısrarla ifade ettiğini, görüştüğü her kesimden Ortacalıların da kendisiyle aynı görüşte olduğunu söyledi.

Kendisini aday adaylık açıklamasından itibaren halka ve partililere emanet ettiğini dile getiren CHP Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Av. İsmail Can Varol, “mevcut durumda partimizin diğer aday adayı arkadaşlarımı da yöntem konusunda ne düşündüklerini açıklamaya davet ettim. Bildiğim kadarıyla bugüne kadar bir yanıt gelmedi” dedi.

 

-“Ortaca’nın adayı belirlendi algısı yaratılmaya çalışıldı”

İsmail Can Varol, “Ancak geldiğimiz noktada halen bu konuda bir bilgi kirliliği hakimdir. Halkın ve partililerin, Ortaca’nın adayının aylarca önceden belirlendiği, bir aday adayına söz verildiği yönünde bir algıya inandırılmaya çalışıldığını gördük. Böyle bir şeyin olduğu söz konusu değildir. Bizler yapacağımız çalışmaları anlatmak yerine enerjimizi önce bu algıyı ortadan kaldırmaya harcıyoruz. Partimizin adayını demokratik bir şekilde belirleyeceğine olan inancımızı açıklıkla ifade ediyoruz. Var olan belirsizlik, beraberinde pek de alışık olmadığımız yanlışları beraberinde getirmektedir.” ifadelerini kullandı.

 

-“Nasıl bir aday adaylık çalışma yöntemini seçeceğiz?”

Bazı aday adaylarının afişli seçim çalışmalarına başladığına işaret eden İsmail Can Varol, “Bilboardlara resim mi asacağız? İlçe yönetimimizle birlikte aday adaylık çalışması mı yapacağız? Belediye meclisi aday adayı arkadaşlarımızı paylaşıp onlarla birlikte mi çalışma yapacağız? Bir veya birden fazla yerel medya grubumuzla anlaşıp onlarla mı çalışacağız?

Yoksa tüm üye arkadaşlarımıza ulaşıp onları önseçime mi hazırlayacağız?” diye sordu.

 

-“Ön seçim veya eğilim yoklaması”

Ortaca’da vatandaşların ve diğer partilerin Ortaca’da CHP’nin adayını belirlemesini beklediklerini söyleyen Varol, “İl Başkanımız Ortaca’da tüm üyelerle önseçim veya eğilim yoklaması yapmak istediklerini bana açıkça ifade etmişlerdir. Bu görüşün genel Merkezimizde de kabul göreceği inancımızı sonuna kadar koruyacağız. İlçe yönetimimizin bu konudaki görüşleri ve çalışmaları elbette önemlidir. Ancak bizim gördüğümüz bir çalışma, en azından bize iletilmiş bir görüş yoktur. Ortaca halkı ve tüm diğer partiler Ortaca’nın iktidar partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ni bekliyor. Ortaca’yı fazla bekletmemeliyiz” açıklamasında bulundu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.