CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR: “GELİN YAŞANACAK BİR TÜRKİYE’Yİ HEP BİRLİKTE KURALIM”

0
478
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR: “GELİN YAŞANACAK BİR TÜRKİYE’Yİ HEP BİRLİKTE KURALIM”

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR: “GELİN YAŞANACAK BİR TÜRKİYE’Yİ HEP BİRLİKTE KURALIM”

 

 

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu  (Türk-İş) tarafından açıklanan Eylül ayı açlık ve yoksulluk sınırına dair açıklama yaptı. Demir, “Yaşanacak bir Türkiye için Önce Türkiye diyerek kuracağımız CHP iktidarında sosyal destek ve yardımlar daha da genişletilecektir.” dedi. 

 

Demir’in açıklaması:

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Eylül ayı açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı. Buna göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı (dengeli ve yeterli bir beslenme için yapılması gereken gıda harcaması) bin 361 lira 29 kuruş, yoksulluk sınırı (gıda harcaması ile birlikte giyim, konut, ulaşım, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için zorunlu harcamalar) ise 4 bin 434 lira 16 kuruş olarak açıklanmıştır. Türk-İş hesaplamasına göre, sağlıklı ve dengeli beslenebilmek için dört kişilik bir ailenin yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı son 1 ayda 17 TL artarken, aynı dönem itibariyle asgari ücret yalnızca 110 lira artmıştır. Geçici AKP Hükümetinin yanlış politikaları nedeniyle et fiyatlarındaki artışın yanı sıra yaş sebze ve meyvedeki fiyat artışları ve döviz kurundaki artışın gıda fiyatlarına yansıması mutfak harcamalarının daha da artmasına yol açmıştır.

Yoksulluk ve açlığın sonlandırılması için tek çözüm 7 Haziran’da olduğu gibi 1 Kasım’da da sosyal adaleti tesis edecek politikaları savunan CHP’dir. Önce insan, önce birlik ve önce Türkiye diyerek kuracağımız CHP iktidarında uygulamaya koyacağımız Aile Sigortası ile hiçbir hanenin geliri 750 TL’nin altına düşmeyecektir. Gelin 1 Kasım’da oy verin, sosyal destek ve yardımların kapsamını daha da genişleterek Yaşanacak bir Türkiye’yi hep birlikte kuralım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.