CHP Milletvekili aday adayı Yolcu:

0
405
CHP Milletvekili aday adayı Yolcu:

CHP Milletvekili aday adayı Yolcu:

 

“Maaşla geçinen biri olduğumu asla unutmayacağım”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili aday adayı Ömür Yolcu ve Mustafa Öztürk, çalışmalar kapsamında Fethiye İlçe Örgütü’ne ziyarette bulundular.

Partililerden adaylık sürecinde destek beklediklerini söyleyen Ömür Yolcu ““Maaşla geçinen biri olduğumu asla unutmayacağım” dedi.

-Kol kola gireceğiz, mücadele edeceğiz

CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, 2015 genel seçimleri sürecinde Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK)seçim takvimini açıkladığını, takvim gereğince de demokrasinin güzelliği olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili aday adaylarının adaylıklarını açıklamaya başladıklarını söyledi.

Aday adaylarına bu zorlu yolda CHP Fethiye İlçe Örgütü olarak kolaylıklar dilediklerini ifade eden Kullukçu, “Gerçekten zor bir süreç, umarım istedikleri  neticeyi alırlar. Sonuçta kazanacak olan CHP olacak, başarılar diliyoruz. Her aday adayına eşit mesafedeyiz. Bizim arzumuz CHP’nin iktidar olmasıdır. Bu yolda yürüyen her adayımızla, arkadaşımızla omuz omuza, kol kola gireceğiz, mücadele edeceğiz” dedi.

-2015 Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniden kurtuluş, kuruluş yılı olacak

Ülkemiz yangın yerine döndü,  aday adayı olarak biz bu yangını söndürmek, gerçekleri halkımıza anlatmak için yola çıktık diyen CHP Muğla Eski İl Başkanı Mustafa Öztürk, “Aday adayları olan bizlere büyük iş düşüyor, tüm gerçekleri halkımıza anlatacağız. Esnafı, köylüyü, emekliyi, çiftçiyi dinleyeceğiz. Amacımız laik Türkiye Cumhuriyeti’ni gerek insan hakları gerekse kişisel haklarda, toplumsal haklarda, ülkemiz sınırları dışındaki durumunu Cumhuriyetin ana gündemine getirmek için yola çıktık. 2015 Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniden kurtuluş, yeniden kuruluş yılı olacak. Doğu, Batı, Kuzey ve Güneyi ile eski döneme dönüp Atatürk’ün dediği gibi ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ dönemine dönüp kendine gelecektir. Biz bunun için yollardayız.  Muğla’da 550 mahalleyi dolaşacağım. Her eve gidip, herkesin elini sıkacağım. Ağlamayacağım,  herkese dik olmayı, dürüst olmayı, doğru olmayı anlatacağım.”

-Maaşla geçinen biri olduğumu asla unutmayacağım

Ömür Yolcu, partililerin desteğiyle Muğla’nın Milletvekili adayı olmak istediğini söyledi.

Milletvekili aday adayı Ömür Yolcu, Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu’ya kutu içerisinde CHP’nin 6 okunu temsilen altı adet karanfil verdi.

Yolcu; “saygı, dayanışma, dürüstlük, iş birliği ve samimiyet içeren bu kutuda; hırsızlık, yalan, inanç tüccarlığı yok” dedi.

Yıllarca CHP’de ve Eğitim-Sen’de mücadeleler verdiğini anlatan Yolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Köylü olduğumu, memur çocuğu olduğumu, maaşla geçinen biri olduğumu asla unutmadan, özlük haklarımız için, parasız, demokratik, bilimsel eğitim için, parasız ve ulaşılabilir sağlık hizmetleri için, Eğitim öğretim üzerine oynanan oyunları bozmak için, kısacası emeğe ve emekçiye yapılan her türlü saldırıya karşı mücadele ettim. Aynı kararlılıkla Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki mücadeleme devam edeceğim. Yoksulluğa, yolsuzluğa, hırsızlığa dur demek için destek istiyorum.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.