CHP Gençlik Kolları başkanı Ortaca’da

0
447
CHP Gençlik Kolları başkanı Ortaca’da

CHP Gençlik Kolları başkanı Ortaca’da

CHP Ortaca Belediye başkan adayı Hasan Karaçelik “Bu ülkenin yaralarını hep beraber saralım”

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız ve MYK üyeleri, CHP Gençlik Kolları Muğla İl başkanı Mahir Akgül ile birlikte CHP Ortaca ilçe seçim bürosunu ziyaret ederek partililerle biraraya geldiler.

30 Martta yapılacak olan seçimlerin önemine vurgu yapan CHP Ortaca Belediye başkan adayı Hasan Karaçelik “Hangi dinden, inançtan, mezhepten olursak olalım bu ülkede beraber yaşamak zorundayız” dedi.

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Karaçelik “her seçim öncesi biz “bu seçim çok önemli” deriz. İnanın bana bu sözler biraz yapay geliyordu. Bu seçim gerçekten çok önemli. Bu ülke yıllardır yaralı. Bu ülkenin yaralarını sarmak lazım. Ama malesef başımızdakiler sürekli yaraları kaşıyarak insanları din, mezhep ırk, giysi gibi konularda ayırarak birbirine düşman etmeye çalışıyor. Bu gerçekten ülke için çok acı bir şey. Hangi dinden, inançtan, mezhepten olursak olalım bu ülkede beraber yaşamak zorundayız. Bu ülkede beraber yaşamanın koşullarını oluşturmak zorundayız. Biz siyasetçilere düşen en önemli görev budur. Ekonomi bozulabilir, insanlar çeşitli sorunlarla karşılaşabilir. Bunlar çözülür. Ama ülkede bir fay hattı koptuğu anda, inanın çok ciddi felaketlere gideriz. Onun için bütün siyasilere şu mesajı vermek istiyorum: “Bu ülkenin yaralarını hep beraber saralım. Bu ülkenin yaralarını sarmak için de demokrasiye gerçekten inanmış bizim gibi, insanlara eşit mesafede duracak insanların iktidar olması lazım. Başa geçmesi lazım” ifadelerini kullandı.

-En güçlü olduğumuz yerde bile rehavet yok

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, “En güçlü olduğumuz yerde de rehavete kapılmadan, mücadele ederek tüm Türkiye’de yerel seçimlerde, genel seçim provası yaptığımızı AK Parti’ye göstermemiz gerekiyor” dedi.

Genç dostu başkanların yanına gelmeye öncelik gösterdiklerine işaret eden Yıldız, “Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik Ortaca’da ekibiyle birlik ve beraberlik içerisinde. Diğer aday adaylarıyla birlikte Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir davranış sergiliyorlar. Genç dostu başkanlarımızın kendi bölgelerinde AK Parti,  CHP, MHP’li demeden hiçbir siyasi partinin seçmenini ayırmadan çalışmaları gerekiyor. Bunu da burada görüyoruz” diye konuştu.

32 günde 43 il ziyaret edeceklerini anlatan Yıldız; “Seçim öyle kolay kazanılmıyor. İktidar olduğunuz bir nokta bile kolay kazanılmıyor. En güçlü olduğumuz yerde de rehavete kapılmadan, mücadele ederek tüm Türkiye’de yerel seçimlerde, genel seçim provası yaptığımızı AK Parti’ye göstermemiz gerekiyor. Bunu bu ülke ve 19 milyon genç için birlik beraberlik içerisinde yapmalıyız.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Gençlik Kolları örgütünün çalışmalarına katkı sağlayan partililer CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, CHP Muğla eski Milletvekili Dr. Ali Arslan, Muğla İl başkanı Mahir Akgül, İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya ve CHP Belediye başkan adayı Hasan Karaçelik tarafından teşekkür belgesi verildi.

Yıldız ve beraberindekiler, Muğla, Menteşe, Kötekli, Yatağan, Dalaman, Köyceğiz, Milas ve Bodrum’da ziyaretlerde bulundular.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.