CHP Dalaman İlçe Başkanı Öner, “Küllerinden doğan bir milletin partisiyiz”

0
403

CHP Dalaman İlçe Başkanı Öner,

“Küllerinden doğan bir milletin partisiyiz”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. Yıl dönümü Dalaman Cumhuriyet meydanında pasta kesilerek kutlandı. Tören alanında Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunan partililer, yapılan konuşmanın ardından 95. yıl pastasını kestiler.

Törene Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, CHP’li belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner konuşmasında, “9 Eylül 1923, Kurtuluş Savaşı’ndan kararlılığı, azmiyle başarıyla çıkan bağımsızlığı ve özgürlüğü için küllerinden doğan bir milletin sözcülüğünü yapacak Cumhuriyet Halk Partisi’nin doğduğu tarihtir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ve en köklü partisi olduğuna vurgu yapan CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner,  konuşmasında “1923 yılından itibaren, Türkiye Cumhuriyeti’nde özgürlükleri, demokrasiyi, insan haklarını, kadın erkek eşitliğini, sosyal demokrat hukuk devletini, yargı bağımsızlığını, çağdaşlaşmayı savunan tek partidir. Kuruluş ilkelerine günümüze kadar sahip çıkan Atatürk ilke ve inkılaplarından taviz vermeyen Cumhuriyet Halk Partisi geçmişten gelen tecrübesi, Türk Milleti’nden aldığı destekle gelecek de de Türkiye Cumhuriyeti’nin koruyucusu ve savunucusu olacaktır” ifadelerini kullandı.

Öner, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 95.yılında, Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyor, gücünü halktan alan Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül veren herkese şükranlarımızı sunuyor ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum” açıklamasında bulundu.

Melahat Kanbur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.