CHP aday adayına soruşturma

0
386
CHP aday adayına soruşturma

CHP aday adayına soruşturma

 

CHP Muğla Milletvekili aday adayı Yolcu: “Mit müsteşarının aday adaylığına methiye, 29 yıllık öğretmene de soruşturma”

 

CHP’den Muğla Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan öğretmen Ömür Yolcu, istifa dilekçesini vermek için gittiği kurumdan hakkında soruşturma açıldığını öğrendiğini söyledi.

-İstifa dilekçesini vermeye gittim, savunmam alındı

CHP Muğla Milletvekili aday adayı Ömür Yolcu yaptığı açıklamada kurumdan izin almadan basın organlarına demeç verdiği gerekçesiyle savunmasının alındığını kaydetti.

Mesleği ile ilgili basına demeç vermediğinin altını çizen Yolcu, “20 Ocak 2015 tarih ve 181 dosya numarasıyla görev yaptığım okul idaresine “2015 Haziran ayında yapılacak milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olacağım için ikinci dönem öğretmenlik mesleğime devam edemeyeceğim. Okulumuzun ikinci dönem için yapma ihtimali olan programında durumumun göz önüne alınmasını, ona göre hazırlıklarını yapmalarını öneriyorum. Gereğini arz ederim” yazılı dilekçemi de vermiştim” dedi.

-Mit müsteşarının aday adaylığına methiye, 29 yıllık öğretmene de soruşturma

CHP Muğla Milletvekili aday adayı Ömür Yolcu, “Basında çıkan haberler savunmamda belirttiğim gibi 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği aday adaylığı süreci ve Cumhuriyet Halk Partisi’yle olan ilişkim ile ilgili haberlerdir. Buna rağmen savunmam istendi. Ama ne tesadüftür ki, 9 Şubatta istifa etmeye gittim, aynı gün savunmam alındı. Bir kamu çalışanı olan mit müsteşarının aday adaylığı konusunda devletin yetkilileri methiyeler düzerken 29 yıllık öğretmene de soruşturmayı uygun gördüler. Bu da mevcut hükümetin ve idarecilerin ne kadar yanlı ya da yansız olduğunun bir örneğidir. CHP’nin üye ve delegeleri en iyi cevabı verecektir” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.