Cansu Kaya soruşturması sürüyor

0
436
Cansu Kaya soruşturması sürüyor

Cansu Kaya soruşturması sürüyor

IMG_9934

Muğla’nın Ortaca ilçesinde 1 hafta önce Dalyan kanalında ölü olarak bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya’nın ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.

 

Soruşturma, 3 Cumhuriyet savcısının yanı sıra, İl Jandarma Komutanlığı tarafından oluşturulan özel ekip tarafından yürütülüyor. Kaya’nın ölümü ile ilgili olarak adli rapor ise henüz tamamlanamadı.

Cansu Kaya’nın babası Osman Kaya, kızının kesin ölüm sebebinin belli olmadığını söyledi.

Kızının ölümüyle ilgili birçok haber yapıldığını, sürecin mahkemeye intikal ettiği için fazla konuşmak istemediğini ve Cansu hakkında yazılanların şu anda gerçeği yansıtmadığını ifade eden Kaya, “Adli tıp raporu açıklanmadan kızım hakkında çıkan haberler bizi rahatsız etti. Yazılanlar nedeniyle her yerden telefon geliyor. ‘Bu yazılan doğru mu?’ diye bize soruyorlar. Artık konu hakkında konuşmak istemiyorum. Her şey mahkemenin ardından açığa çıkacaktır” dedi.

Öte yandan, Cansu Kaya’nın kaybolmadan önce iş yerinde çıkarken güvenlik kamerasına yansıyan fotoğrafında elinde telefonla yürüdüğü görülüyor.

Cansu Kayanın cesedi 16 Haziran’da Dalyan kanalında bulunmuş, yürütülen çalışmalar kapsamında 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.