CAN MELEK SPONSORUNU BULDU

0
426
CAN MELEK SPONSORUNU BULDU

CAN MELEK SPONSORUNU BULDU 

Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği tarafından 2013 yılında başlatılan ve Üniversite’nin de desteğiyle “çip”lenenecek Can Melek Projesi’ne sponsor bulundu!

Muğla Yabancılar Derneği tarafından 2013 yılında, “Engelliler için el ele Hep Birlikte” kampanyası kapsamında geliştirilen ve kısa zamanda tüm Türkiye’ye yayılan Can Melek Projesi, akademik destekle daha da gelişiyor.  Zihinsel engelli bireylerin  kaybolmaları halinde kolayca bulunmalarını sağlayacak Akıllı Can Melek Akıllı bileklikler, en son Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Coğrafi bilgi sistemleri  ve Uzaktan Algılama ve Uygulama Araştırma Merkezi  Müdürü Yrd Doç Dr Ceyhun Özçelik  tarafından değerlendirme çalışması olumlu bulundu.

Güneş enerji sistemi ile çalışan bilekliklere çip takılması ve böylece izlenmesi konusunda çalışma başlatılması kararını veren Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın desteği, Can Melek projesini modern çağa uyarlanacak. Can Melek bileklikleri bundan böyle tüm dü

Fatih SARILI

nyadaki engelli bireylerin Altın Bileziği olma yolunda hızla ilerleyecek..

Aralık ayı içerisinde Muğla ve ilçelerinde yaşayan engelli vatandaşlara ulaştırılmak üzere 1000 adet daha Can Melek Bilekliği siparişi veren Dernek, gönüllülük esasına dayanan bu projesine bir de sponsor buldu. Köyceğiz -Dalyan ve Ortaca’da faaliyet gösteren  SZF yapı  Can Melek projesine sponsor oldu. SZF YAPI  Sahibi Fatih Sarılı, ”Muğla yabancılar derneği tarafından  hazırlanan Can melek projesini  duyduk ve çok güzel bir proje olduğunu gördük. Bu projenin gelişmesi ve daha çok engelli bireye ulaşması bizim için son derece anlamlı. Böylece engellilere ve onların ailelerine sosyal alanda büyük bir destek sağlanacaktır. SZF YAPI  böyle bir sosyal projeye ve gönüllü çalışmaya destek olmaktan hem gurur hem de mutluluk duyar” diye konuştu.

Muğla yöresinde yaşayan yabancılar dernek başkanı Halil Karanfiloğlu da 2013 yılı içerisinde başlatılan ve tüm Türkiye’den takdir gören Can Melek Projesi’nin artık bir proje olmadığını ve kampanyaya dönüştüğünü belirterek, “Can Melek  bilekliklerimizi Aralık ayı içerisinde dağıtacağımız Can Melek bilekliklerinin ardından, Türkiye’nin diğer illerine ve diğer dünya ülkelerine de bu bilekliklerimizi göndermeye başlayacağız. Bilekliklerimizi bu amaçla Avrupa Birliğine sunacağız. Projemiz kabul görürse “Bir Engelli Türk” projesi olarak kabul ve destek görmesi için girişimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.