Can dostlar yalnız bırakılmadı

0
489
Can dostlar yalnız bırakılmadı

Can dostlar yalnız bırakılmadı

E2 E4

Ortaca, Dalaman, Fethiye ve Köyceğiz ilçelerinden gelen hayvan dostları, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü”nde Dalaman Bülüşlü mevkisindeki HAYDOS bakım evinde sokak hayvanlarıyla bir gün geçirdiler.

HAYDOS başkanı Türkan Dağdelen ziyaretçilere merkezde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Destekleri için teşekkür etti.

 

Bölgedeki hayvanların daha iyi yaşayabilmeleri için çalışmalara devam edeceklerini belirten Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz; “Hayvanları koruma günü dolayısı ile Türkan hanımın öncülüğünde kurulan barınağı ziyaret ettik. Hayvanların da Dünya’da yaşama hakları olduğunu göz önünde bulundurarak daha iyi yaşamaları adına gerekli tedbirleri ve önlemleri almak için kendi imkanları ile bu barınağı işleten Türkan hanıma teşekkür ediyoruz. Bizde Dalaman ilçesinde bulunan hayvanlarımızın bakımını daha iyi yapmak için çalışacağız” diye konuştu.

 

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen ise, asıl amaçlarının şuanda yürüttükleri faaliyetleri geliştirmek olduğunun altını çizdi.

 

Dağdelen; “Hayvanları koruma adına ortak bir çalışma merkezimiz var. Dalaman ve Ortaca Belediyelerinin katkıları ile burayı yürütüyoruz. Sokak hayvanlarının tek çaresi kısırlaştırma yapmak, şimdi elimizde olan imkanlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.