Çalgıcı deyip geçmeyin…

0
634

Çalgıcı deyip geçmeyin…

Düğün ve eğlence hizmetlerinde bölgenin en eski gruplarından olan Orkestra Doğuş’un sahibi Çağdaş Gültekin, piyasada fiyatları kırarak işlerinin iptal edilmesine isyan etti.

Kendisi gibi birçok meslektaşının zarar gördüğünü ancak sesini çıkarmadığını söyleyen Çağdaş Gültekin, “Artık dayanamıyorum” diye isyan etti.

 

-1 yıl önceki rezervasyonu 1 ay kala iptal ediyorlar

“Ortaca, Dalyan, Dalaman, Köyceğiz ve tüm Muğla bölgesinde 2002 yılından bu yana Orkestra Doğuş’ta düğün ve eğlence hizmeti vermekteyim. Orkestra Doğuş’un sahibi bir esnaf olarak düşüncelerimi belirtiyorum. İşimizi yaparken her zaman önem göstererek ve en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Piyasada bazı düğün sahipleri düğünlerine 30 gün kalmışken 300-400-500 lira daha ucuz bir orkestra bulup bu bahaneyle gelip düğünümüz iptal veya başka birini tuttuk diye bizim o günümüzü gelip iptal ediyorlar. Şimdi neresinden başlasam ne söylesem azdır. Çok kötü müzik yapan müzisyenim diye dolaşan kişinin olmayacak fiyat verip o işi almasına mı yanayım, düğün sahibinin bizi satmasına mı yanayım. Bazı durumlar hariç düğünler iptal olabilir bunu kabullenirim. Ayrılık, ölüm, sağlık vb. gibi durumlar… Ama rakamlar ve fiyat üzerinden iptal olan işler artık işleri çığırından çıkarıyor. Kimsenin müzisyenliğine bir gün olsun laf etmedim, efendiliğimizi bozmadık bozmayız. Her zaman ekmeğimizi kazanmaya çalıştık, herkese ekmek verdik. Ama müzikten gram anlamayan arkadaşlar lütfen bu piyasayı birbirine kırdırmayın”

-Çalgıcı deyip geçmeyin…

“Değerli düğün sahipleri lütfen işini doğru düzgün yapan insanları tercih edin paradan önce insanın yaptığı işe ve kaliteye dikkat edin. Tabi ki maddiyat önemli ama aldığımız rakamlar fiyatlar abzürd ve fahiş fiyatlar değil. Hepsi alın teri ve emek… Biz bir sene önceden rezervasyon yapıp ekmeğimizi bundan kazanan insanlarız. Bir güne sadece bir iş alabiliyoruz.  Ogünler de bizim için çok önemli… Piyasanın tadını tuzunu göremiyorum ve üzülüyorum. Lütfen herkes işini iyi yapan müzisyenlere orkestralara sahip çıksın benim amacım Orkestra Doğuş olarak sizlere güzel bir hizmet sunmak. Düğünlerinizde aman müzik ne çalarsa çalsın da ucuz olsun mantığı değil. Hem uygun fiyat, hem eğlence, sizlere de kaliteli iyi bir hizmet vermek. Saygılarımla”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.