Büyükşehir’in “Yol imtihanı”

0
617
Büyükşehir'in “Yol imtihanı”

Büyükşehir’in “Yol imtihanı”

3 yılda 1500 kilometre yol yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ortaca’da 3 ayda 1,5 kilometrelik yolu tamamlayamadı. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Avcı’nın sözleri ise tepki çekti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yol çalışmaları ve yolcu bekleme duraklarına astığı bilbordlardaki yazılar, Ortaca Atatürk bulvarında yürütülen 6,5 milyon liralık yol bakım çalışmasında karşılığını bulamadı.


3 ayda tamamlanamayan Ortaca Atatürk bulvarındaki 1,5 kilometrelik yolda, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün fotoğrafı kullanılarak “3 yılda 249 milyon yatırımla toplam 1525 km yol yaptık” afişi yer aldı.


Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün Muğla’nın her köşesinde “Sizin için varız, Muğla’ya hizmetkarız” afişleri yer alırken, Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ali Avcı ise, Ortaca Atatürk Bulvarındaki yol çalışmasının akıbetini merak edenlere sosyal medya hesabından ‘Toparlar-Döğüşbelen yolu 14 yıldır bitmedi’ yanıtını verdi.


Mehmet Ali Avcı’nın açıklamaları şöyle, “Bu iş devam ediyor. Bir gecikme sorunu yaşanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün başta olmak üzere, Büyükşehirin ilgili bürokratları, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve bizler gereken çalışmayı sürdürüyoruz.. Gecikmeden dolayı esnafımıza ve halkımıza özür borcumuz var.

Şu bilinmeli ki, bu ihaleler 4734 sayılı kamu ihale yasasına göre yapılmaktadır. Bu yasaya göre belediyenin mütaahhit seçme hakkı yoktur.

Mevcut yasa ne diyorsa buna uymak zorundayız. Devletin ihale ettiği işletde de çok uzun geçikmeler, işi bırakmalar, işi düzgün yapmama gibi birçok olayı yaşıyoruz. Muğla yoluna bakarsanız, Toparlar ve Döğüşbelen’de yolun asfaltının yapılmadığını görürsünüz. O yolun yapımına başlanalı 14 yıl oldu. Buna ne diyeceksiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.