Büyükşehir işletmenin içine göz dikti

0
906

Büyükşehir işletmenin içine göz dikti

Muğla Büyükşehir Belediyesi, tabela vergisine yeni bir boyut daha getirdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin, 2018 yılında işyerlerinin içerisinde olan reklamlardan da ücret alacağı öğrenildi.

Ortaca ve Dalaman’da marketler başta olmak üzere işyerlerine gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri hangi reklamların vergiye tabi olduğu konusunda bilgi verdi. İşletme sahiplerine uygulamaya 2018 yılında başlanacağı uyarısında bulundu.

Uygulamaya şimdiden tepki gösteren işletme sahiplerine, işyeri içerisindeki reklamlara yönelik vergi uygulamasının yönetmelikte olduğu ancak uygulanmadığı söylendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin uyarılarına göre, işletme içerisindeki standlarda ürünlerin kime ait olduğunu gösteren yazılar, ekmek dolabındaki fırının ismi gibi yazılı levhalar reklam niteliğinde.

-Esnaflardan tepki

İşletmenin dışındaki reklamlara bile alınan verginin yüksek olduğundan şikayetçi olan bazı işletme sahipleri, “dışarıdaki reklamın vergisini zar zor ödüyoruz. İçerde yazılan her levhaya vergi çıkarıyorlar, bunun altından kalkamayız. Gerekirse tüm ürünlerin üzerine bant yapıştıracağız. Muğla Büyükşehir Belediyesi esnafın üzerine nasıl bineriz diye plan yapıyor. Yönetmelikte var ancak uygulamıyorduk diye de kılıf uyduruyorlar” diye tepki gösterdiler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.