Bunu Yapan İnsan Olamaz

0
444
Bunu Yapan İnsan Olamaz

Bunu Yapan İnsan Olamaz

Ortaca’da ölen anneleriyle birlikte sokağa terkedilen Golden Retriever cinsi 6 yavru köpeğe Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl temsilcisi Türkan Dağdelen sahip çıktı.

Köpeğin Golden Retriever cinsi olduğunu ve muhtemelen hasta olduğu için terkedildiğini ifade eden Dağdelen olaya tepki gösterdi.

-Ölen annelerini emiyorlardı

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl temsilcisi Türkan Dağdelen Vatandaşlar tarafından Terzialiler Mahallesin’de ölü bir köpek ve çevresinde dolaşan yavruları olduğu bilgisi aldığını anlattı.Dağdelen “verilen adrese  gittiğimizde durum içler acısıydı. Anne köpek öleli bir kaç gün olmuş. Herkesin gözü önünde yavrular, ölen annelerini emiyordu. Yavruların çığlığı belki bir kilometre ileriden duyuluyordu. Bu çevrede oturan ve yavruların çığlığına rağmen hayvana bir tas su vermeyen insanların utanması gerekiyor” dedi.

 

-Hep birlikte harekete geçelim

Yetkililere seslenen Dağdelen, “ben HAYDOS bakımevi olarak elimden geldiğince mücadele veriyorum. Yalnız başıma yaptığım mücadele iğneyle kuyu kazmaya benziyor. Hep birlikte harekete geçelim. Bunun gibi olaylar yaşanmasın” diye konuştu.Dağdelen, anneleri ölen yavruları Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Bakım Evi’nde koruma altına aldığını söyledi. Henüz 1 haftalık olan yavruları biberonla beslediğini ve ölen köpeği de gömdüğünü bildirdi.

Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.