Bu seçim “Domino taşı” etkisi yaratır

0
543
Bu seçim “Domino taşı” etkisi yaratır

Bu seçim “Domino taşı” etkisi yaratır

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Dr. Ali Arslan, CHP Fethiye İlçe Başkanlığı’nda toplantıya katıldı. Toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ali Arslan, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden olduğunu, bu seçimin kazanılması durumunda domino taşı özelliği göstereceğini ve gelecek seçimlerde de Ak Parti’nin yok olacağını söyledi.

-Halkımız ve partililerimizden talep geldi

Kadınların çoğunlukta olduğu toplantıya CHP Fethiye Belediye Başkanı aday adayları Mete Atay ve Tuğrul Yılmaz da katıldı. İlçe Başkanı Emrah Doğu’nın takdiminin ardından bir açıklama yapan Ali Arslan, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerin önemine değindi. 2 dönem milletvekilliği yaptığını belirten Arslan, “Halkımızdan, partililerimizden yoğun bir talep geldi. Ben de bu istekten kaçmamam gerektiği için aday adayı oldum. Sanırım önümüzdeki bir hafta, 10 gün içerisinde adaylıklar netleşecek. Partililerimize de burada yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunacağız” dedi.

-“Domino taşı” etkisi yaratır

CHP Fethiye İlçe Başkanlığı’nda yapılan toplantıda basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Ali Arslan, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacaklarını, Fethiye’de de iddialı olduklarını, Ak Parti’nin rakamsal olarak önde olduğu Seydikemer’de dahi kazanılabileceğini belirtti.

Arslan “Bu seçim cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerinden birisi. Bu seçimin ardından 2 seçim var. Hatta bu seçimlerin ardından bir de referandum olabilir. AKP’nin nerede ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. AKP kendini güçlü hissettiği bir dönemde referandum yapabilir. O nedenle bu seçim çok önemli. Geçmişte Anavatan Partisi’nin yaşadığı süreci AKP de yaşayacaktır. Cumhuriyet tarihimizin en karanlık yıllarını yaşıyoruz. Biz bu seçimi alırsak eğer AKP’nin karanlık düşüncelerini engelleyebiliriz. Bu seçimin kazanılması durumunda domino taşı özelliği gösterecek ve gelecek seçimlerde de Ak Parti yok olacak” dedi

-Kadın kollarımızın katkısı çok büyük

Muğla’daki oy oranlarına da değinen Arslan, Ak Parti’nin Türkiye’de en az oy aldığı ilin Muğla, CHP’nin de en fazla oransal olarak oy aldığı ilin Muğla olduğunu belirterek bu sürecin içinden en iyi şekilde çıkacaklarını belirtti. Arslan, Fethiye örgütü ve özellikle kadın kollarının geçtiğimiz seçimde çok büyük başarı gösterdiğini, aynı başarıyı bu dönemde beklediklerini söyledi.

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Dr. Ali Arslan toplantı sonrası vatandaşlarla sohbet etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.