“Boş Koltuk Dolu Hayat”

0
203

“Boş Koltuk Dolu Hayat”

Dalaman Adile İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri güncel sorunlardan birine dikkat çekmek amaçlı eTwinning projesine ortak oldular.


“Boş Koltuk Dolu Hayat” adlı projeyi Adile İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Fizik öğretmeni Seda Doğu Denizkuşu rehberlik ediyor.


Fizik Öğretmeni Seda Doğu Denizkuşu; “Proje, Teknolojik gelişmeler sonucu hayatımıza giren telefon, tablet, bilgisayar ve bunların içeriğinde durmadan gelişen ve değişen oyunlar çocukları gerçek hayattan uzaklaştırıp yalnızlaştırmakta ve uyuşturucu etkisi yaptığı gerçeğine çözüm bulmak için oluşturuldu. Ne yazık ki yaşlarının küçüklüğü nedeniyle karşı karşıya oldukları tehlikenin farkında değillerdir. Öğrencilerden gelen söylemler ve ailelerin yakınmaların ’da bu doğrultudadır. Hatta teknolojik araçlara bağımlı hale gelen öğrenciler vardır. Projede amaç öğrencileri oturup oyun oynadıkları yerden kaldırıp ilgilerini günlük hayattaki ihtiyaçlarına yöneltmek ve bunu da dersle ilişkilendirmektir. Öğrencilerin teknolojik ürünlerin içeriğinde bulunan sanal ortamlardan çok gerçek hayatın içinde olmaları, üretken üretirken gelişen ve sosyal bağlar kurmayı becerebilen insanlar olarak yetişmeleri hedeflemektir. Aktif yaşama katılabilen kendi bilgi ve becerilerinin farkına varabilen, bilişsel duyuşsal ve psikomotor becerilerini aktive edebilen insanlar olmalarını sağlayabilmek, Topluma kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen sorunlarını çözme yeteneğine sahip bireyler kazandırmaktır. Kasım ayı içerisinde başlayan çalışmamızda öğrencilerimiz öncelikle proje konusu ile ilgili logo ve afiş tasarladılar.

Ocak ayında ise mandala çalışmaları ile hayatlarına renk kattılar. Öğrencilerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.