BOEİNG’İN YENİ NESİL UÇAĞI İLK DEFA DALAMAN’DA

0
488
BOEİNG’İN YENİ NESİL UÇAĞI İLK DEFA DALAMAN’DA


BOEİNG’İN YENİ NESİL UÇAĞI İLK DEFA DALAMAN’DA

-ATM Dalaman Havalimanı’na ilk seferini yapan Boeing’in Yeni Nesil Uçağı

“Boeing 787 Dreamliner” in yolcuları karanfillerle karşılandı

-ATM Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Güvenç: “Bölgemize İngiltere’den her yıl 1 milyondan az olmamak üzere İngiliz yolcu kabul ediyoruz. Bu uçağın bugün Dalaman’a gelmesi, Tui Thomson’ın bölgemize verdiği önemin bir göstergesi” dedi.

Londra’nın Gathwick Havalimanı’ndan gelen ve ATM Dalaman Havalimanı’na ilk seferini yaptığı açıklanan Boeing’in Yeni Nesil Uçağı  “Boeing 787 Dreamliner” in 277 yolcusu karanfillerle karşılandı.

ATM Havalimanı görevlileri, “Dalaman’a Hoşgeldiniz” ifadesi ile karşıladıkları turistlere karanfil vererek, lokum ikram ettiler.

Boeing’in yeni nesil uçağı

İngiliz turistlerin memnuniyetlerini ifade ettiği karşılama töreni ve turizm sezonu hakkında açıklamalarda bulunan ATM Genel Müdürü Hamdi Güvenç, “Bugün Boeing’in “787 Dreamliner” isimli yeni ve modern özelliklere sahip bir uçağının Dalaman’a ilk inişini karşılıyoruz. Bu ana pazarımız İngiltere’den bölgemize olan rağbetin yeni bir göstergesi” dedi.

Güvenç,  Tui Thomson’ın  Boeing’in Yeni Nesil Uçağı  “Boeing 787 Dreamliner” i Dalaman seferlerinde kullanma kararı aldığına işaret ederek, “Kendilerini tebrik ediyoruz. Bölgemize İngiltere’den her yıl 1 milyondan az olmamak üzere  İngiliz yolcu kabul ediyoruz. Bölgemiz, İngilizlerin tatil yaptığı en önemli destinasyonlardan birisi. Bu açıdan bölge olarak İspanya ile yarışıyoruz” diye konuştu.,

Sezon iyi geçiyor

ATM Genel Müdürü Hamdi Güvenç, yaşanan gelişmenin önemini anlatarak, şunları söyledi:

“Turizm sezonu iyi geçiyor. Tui Thomson, bu sezon yüzde 10 artışı ile İngiltere pazarında yüzümüzü güldürdü sağ olsunlar. Bu artışın devam edeceği bilgisini aldık. Gelecek senede artışın ivme kazanarak devam edeceğini düşünüyoruz. Bu uçak Tui Thomson’ın uçağı. Uçak, Londra’nın Gathwick havalimanından 277 kişi ile geliyor. Yolcu sayısı, uçağın tamamen dolu olduğunu gösteriyor. Bu uçağı daha sıklıkla burada kullanacaklar. Buda iyi bir haber. Londra’nın önemli 2  havalimanından birisi Gathwick Havalimanı.  Bu anlamda Tui Thomson’ın bölgemize yaptığı ataklardan birisi”

Güvenç, Boeing 787 Dreamliner’in Dalaman’a gelmesinin Tui Thomson’ın bölgeye verdiği önemin bir göstergesi olduğunu anlatarak, şunları söyledi:

“Ayrıca bu uçuşları sıklaştıracaklar. Yeni tip uçaklardan daha sık koyacaklarını ifade ediyorlar. İngiltere’den 22 şehirden bize uçak kalkıyor. Bunlar ağırlıklı olarak Londra Manchester, Newcastle Bristol havalimanları. Hatta  İngiltere’deki küçük bir ilçeden bile buraya uçak kalkıyor. Bu bölgemizin tanınırlığı açısından çok önemli bir durum”

-Boeing 787 Dreamliner-

Gövdesi tamamen kompozit malzemeden üretilen “Boeing 787 Dreamliner” uzun mesafe uçuşları gerçekleştirebilen ve havayolu şirketlerine birçok yeni hatta direkt uçuş imkanı sağlayan, orta büyüklükteki ilk uçak olma özelliğini taşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.