“BİZ YAŞANABİLİR DALAMAN PLANLIYORUZ”

0
844
“BİZ YAŞANABİLİR DALAMAN PLANLIYORUZ”

“BİZ YAŞANABİLİR DALAMAN PLANLIYORUZ”

Ak Parti’den Dalaman Belediye Başkanlığı için ilk aday adaylığını 40 yaşındaki genç siyasetçi Ömer Turgut açıkladı.

Turgut, aday adaylığı açıklamasını partililerin de katılımıyla Ak Parti Dalaman İlçe Başkanlığı’nda basın açıklamasıyla yaptı. Turgut, adaylık başvurusunu İlçe Başkanı Muhammet Karakuş’a verdi.

Ak Parti’de Belediye başkanlığı için aday adaylık sürecinin 5 Kasım itibariyle başladığını ifade eden Ak Parti Dalaman İlçe Başkanı Muhammet Karakuş, aday adaylığı başvurusu yapan Ömer Turgut’a başarılar diledi.-“DALAMAN KAZANSIN, DALAMANLI KAZANSIN”

Ak Parti Dalaman Belediye Başkan aday adayı Ömer Turgut, yaptığı açıklamada, “Dünya lideri sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerimize siyasetin yolunu açtığından beri Dalaman’ımızı bir adım ileri götürebilmek, yapılacak her çalışmanın bir neferi olabilmek için Ak Parti Dalaman belediye Başkanlığı aday adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum, onur duyuyorum” dedi.

-“DALAMAN GELİŞECEK VE DEĞİŞECEKTİR”

Gelişen, değişen bir Dalaman’ın en büyük hedefi olduğunun altını çizen Ak Parti Dalaman Belediye Başkan aday adayı Ömer Turgut, “Bu doğrultuda yapmayı planladığımız çalışmaların başında ilçemin çehresini değiştirip sosyoekonomik anlamda yepyeni atılımların gerçekleşmesi, ilçede yaşam kalitesinin arttırılması gelmektedir. Çabamız, gayretimiz Dalaman’ımızın ve Dalamanlıların kazanmasıdır. Asıl hedefim Vatandaşlarımızın daha rahat ve huzurlu bir ilçede yaşamasıdır. Dalaman kazansın, Dalamanlı kazansın. Bu nedenle ben makama değil çalışmaya, hizmete ve hizmetkarınız olmaya talibim. Hükümetimizin her türlü yatırım ve desteklerini ilçemize getirebilmek için çabalayan bir belediye başkanı olmak için sizlerin desteklerinize talibim. Halkımızın zihnindeki soru işaretlerini gidermek için oluşturacağımız bilgi edinme birimleri vasıtasıyla kimsenin aklında en küçük bir şüphe bırakmayacak şekilde çalışmak ana prensibim olacaktır. Belediyecilik anlayışını Ak Parti ilkeleri doğrultusunda halkla sonsuz bir kucaklaşma atmosferi içerinde yaşatmak boynumuzun borcudur. Dalaman için en doğru kararı verecek yine siz Dalaman halkısınız. Halkımızın söz sahibi olabilecek istek ve temennilerini oluşturabilecekleri birimler kuracağız. Bu birimler belediyemiz ve halkımız arasında köprü vazifesi görecektir. Yaşam kalitesini artıracağız, Dalaman gelişecek ve değişecektir. Yapacak olduğumuz çalışmalar okul, kordon, yol, gençlik merkezi, denizcilik, uluslararası yarışlar, tarım, bilgi edinme birimleri, öğrenci yurtları, köyler için kültür evleri, hobi bahçeleri, katı atık toplama alanı, sportif faaliyetler, Dalaman çayı çevresinde tesisler gibi proje ve yatırımlar ile çoğalıp gelecektir. Bu projelerimizi Ak Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir ve İl Başkanımız Kadem Mete’nin destekleri ile hayata geçirerek, durmadan usanmadan yılmadan siz değerli Dalaman’ımızın güzide halkına yaşanılabilir ilçe planlayacağız” diye konuştu.

-“VAKİT GELDİ”

Ak Parti Dalaman Belediye Başkan aday adayı Ömer Turgut açıklamalarını şöyle sürdürdü.

SAĞLIK TURİZMİNE ÖNEM VERECEĞİZ
“Bölgemizin turizm bölgesi ve uluslararası havalimanından yılda 2 milyon yolcu gelmesine rağmen hiç birinden yeterince faydalanamamaktadır. Ak Parti’nin turizm anlayışıyla bu pastadan bizim payımıza düşen hisseyi alacağımıza inanıyorum. Bunun için cennet Dalaman’ımızda bulunan şifalı su kaynakları, denizi, koyları ve muhteşem doğasını kullanarak sağlık turizmine ağırlık vereceğiz. Ve yine cennet Dalaman’ımızda bulunan el değmemiş bakir koylarımızı değerlendirerek ve doğal yapısı bozulmadan halkımın kullanımına sunulma vakti gelmiştir. Ne diyor büyük usta istiklal şairi Mehmet Akif, “Sahipsiz vatanın batması haktır sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır” düsturu ile görev ve memleket aşkı ile Dalaman’ımıza sahip çıkmaya geliyoruz. Büyük lider Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gençlerimize güveniyor ve bugünün enerjisi yarınımızın teminatı olarak görüyoruz’ sözünü şiar edindik. Ben değil, biz olmaya geliyoruz. Bu gururlu günümde bu güzel buluşmada bizi yalnız bırakmayan siz değerli yol arkadaşlarımı sevgi ile en derin muhabbet ile canı yürekten selamlıyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.