Biz Köyceğiz Fotoğraf Kursu Öğrencileri…

0
496
Biz Köyceğiz Fotoğraf Kursu Öğrencileri…

Biz Köyceğiz Fotoğraf Kursu Öğrencileri…

16735272_10155074016198675_2127077539_o (1)

 

Halk Eğitimi bir ülkenin eğitim politikaları içinde dayanışma platformudur.

Hele bu kursların okuma yazma gibi temel eğitimin ötesine geçerek sanat ve kültür gibi konulara yönelmesi ülkenin gelişmişlik seviyesi hakkında ipuçları verir. Bu, yaygın eğitimde sanki temellerin atıldığını ve üste değerlerin konmaya başladığını anlatır. En azından biz kurs öğrencileri böyle düşünüyoruz. Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Fotoğrafçılık Kursu bizi bu açıdan da mutlu etti. Böylece yaşadığımız yer olan Köyceğiz hem çok güzel hem de sosyal açıdan giderek gelişiyor diyebiliyoruz.

Kasım ayı sonunda Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi’nde Ortaca’dan gelen fotoğraf eğitmenleri Abdullah Mutlu Özak ve eşi Şerife Özak rehberliğinde “Fotoğrafçılık Kursu” başlamıştı, halen devam ediyor. 29 Mart 2017’ye kadar sürecek olan bu kursun sonunda biz kurs öğrencileri sertifikalı fotoğraf emekçileri olacağız. Haftanın üç günü akşamları 18:00-21:00 saatleri arasında bir araya geliyoruz. Bu hafta sonu saha çekim çalışması bile gerçekleştirdik. Kulak Mesire Yeri bizim için doğal arka fon oldu. Son dersi açık havada, minik köprünün yanında, taşların üzerinde, derenin içinde yaptık. Teorinin ağaçlar altındaki uygulamasına katıldık.
Çağımızın teknolojileri hayatın her alanında olduğu gibi fotoğrafçılığı da şüphesiz çok etkiledi. Şimdi herkes ellerindeki akıllı telefonla fotoğraf çekebiliyor. Ama biz onları selfie meraklıları olarak tanımlıyor ve yaratıcılık, işin ayrıntılarına girmek, uzun pozlama, altın oran ve photoshop programı gibi konuları kendimize ayırıyoruz. Çünkü biz öğrenciler sadece gölün önüne kendimizi yerleştirip düğmeye basmayı fotoğraf olarak görmüyoruz. Biz fotoğraf çekmenin ruhunu hissetmek istiyoruz. Belki kurs sonunda sergi bile açarız, belki şehre bir film gelir, belki güzel havalar devam eder. Hatta belki günün birinde Ara Güler Usta’nın yanında adımız geçer. KALEM ve KADRAJ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.